9 °C

Afrika sıcakları geliyor

Ege Bölgesi, perşembe gününden itibaren Kuzey Afrika'dan gelen yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. İzmir'de sıcaklık cuma günü 39 dereceye kadar çıkacak.

Afrika sıcakları geliyor

Ege Bölgesi, perşembe gününden itibaren Kuzey Afrika'dan gelen yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada İzmir'de bugün en yüksek sıcaklığın 37 derece ölçüldüğü, mevsim normallerinin 4 derece üzerinde olan bu değerin, yarın ve çarşamba günü de etkisini koruyacağı belirtildi.

Perşembe gününden itibaren ise bölgenin yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği belirtilen açıklamada, "Sıcaklık İzmir'de perşembe günü 38 dereceye, cuma günü ise 39 dereceye çıkacak. Kentin iç kesimlerinde en yüksek sıcaklığın 41 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor" denildi.

Bölgede rekor sıcaklık değerlerine ulaşılmasının beklenmediği ifade edilen açıklamada, sıcak hava dalgasının cumartesi gününden itibaren etkisini yitireceği kaydedildi.

Diğer illerdeki sıcaklık tahminleri

Aydın'da yarın en yüksek sıcaklığın 40 derece olması bekleniyor. Bu değerin cuma günü 43 dereceyi bulacağı değerlendiriliyor.

Yarın termometrelerin 34 dereceyi göstereceği Balıkesir'de ise bu haftanın en sıcak günü perşembe olacak ve sıcaklık 37 dereceye çıkacak.

Çanakkale'de sıcaklık perşembe 36, cuma 34 derece olacak.

Manisa'da hava sıcaklığı yarın 38 dereceye, perşembe ise 40 dereceye ulaşacak.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.