Akar'dan El Bab açıklaması

Genelkurmay Başkanı Akar El Bab'ın kontrol altına alınmasında hedeflere ulaşıldığını belirterek, 'Hayatın normalleştirilmesi ve yerel halkın güven içerisinde evlerine dönüşleri için her türlü destek sağlanacaktır' ifadelerini kullandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar beraberindeki Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile Gaziantep ve Kilis bölgesinde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Bu kapsamda Akar, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Bab bölgesinin kontrol altına alınması nedeniyle, bölgede bulunan Harekat Merkezi'ne giderek, buradaki tüm personele operasyonlar süresince göstermiş oldukları üstün cesaret, kahramanlık, gayret ve özveriden ötürü takdirlerini ifade etti. 

Orgeneral Akar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından harekata iştirak eden birlik komutanlarına hitap etti.

Akar, harekatın ilk aşamasında Cerablus, Er Rai, Dabık ve Suran bölgelerinin terör örgütlerinden temizlenerek kontrol altına alındığını ve yurtlarını terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin kendi topraklarına dönmelerine imkan sağlandığını hatırlattı. 

Bu konularda ilginizi çekebilir