28 °C

Altın atağa geçti

Altın atağa geçti

Beste Naz Süllü - İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzmanı

Ons altında gün içerisinde oluşan ani yükseliş ABD ve Kanada’nın veri saatinde yaşandı. 1079 seviyesine kadar gevşeyen altın, ABD’de 2.çeyrekte %0.7’den %0.2’ye gerileyen istihdam maliyet endeksi (ücretler) ve ABD’nin en büyük ticaret ortağı olan Kanada’nın Mayıs ayı GSYH’nın %0.2 daralmasıyla düşen dolar karşısında, atağa geçti.

Altın ETF’lerinin volatilitesi(GVZ) ve maden endeksi (HUI)düşüşünü sürdürüyor. Talepte görülemeyen canlılık aynı zamanda altın vadelilerinin prim maliyetlerinin düşmesiyle de görülüyor. Öncü göstergelerde var olan mevcut durumda ons altında ciddi bir artış görmemizi olanaksız kılıyor.

Ons altında teknik yatay bant 1110-1072 aralığından geçiyor. mevcut ana destek-dirençler kırılmadığı sürece ons altında trend başlangıcı göremeyiz. Bu nedenle bant içerisinde ara destek-direnç seviyelerine ve yatay göstergelere göre strateji izlemeye devam edeceğiz. Ons altın 1090 seviyesini test ediyor. Aynı zamanda yatay göstergelerdeki (RSI, Stochastic ve %R) durum aşırı alım bölgesine ulaşmış değil. Göstergelere göre  ons altının yükselişi için bir miktar daha yer olduğunu gösterse de dönüşlerde direnç seviyelerini izlemekte fayda var.

Dirençler: 1100/ 1110/ 1120
Destekler:1091/ 1082 1076

http://analiz.integralmenkul.com.tr/image_resize.php?resim=http://analiz.integralmenkul.com.tr/uploads/analizler/XAUUSD_20150731164025.png

aaaaaaa-001.jpg

http://www.integralmenkul.com.tr/​

http://www.integralforex.com.tr/

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap