Anadolu Ajansı seçim çalışmalarını tamamladı

Anadolu Ajansı (AA) 7 Haziran'da yapılacak genel seçimde sandık başından seçim sonuçlarını anında aktarmak için çalışmalarını tamamladı. Seçim sonuçları http://aa.com.tr ve seçim için hazırlanan özel site üzerinden yayımlanacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Anadolu Ajansı (AA), 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek genel seçim sonuçlarını, hazırladığı "AA Seçim 2015" özel yayınıyla anında duyuracak.

 Sandık sonuçlarını kamuoyuna duyurmak için "Seçim 2015 Projesi"ni başlatan AA, buna yönelik yazılım, teknik ve personel hazırlıklarını tamamladı. AA, "Seçim 2015 Projesi" kapsamında yaşanacak yoğun talebi karşılamak üzere haberci sayısında ve veri sağlayıcılarda güçlendirme yaptı. 

Türkiye ve yurt dışında tüm seçim çevrelerinden seçim sonuçlarını hızlı ve güvenilir şekilde kamuoyuna duyurmayı hedefleyen AA, seçim sonuçlarını geçmiş genel seçim sonuçlarıyla mukayeseli şekilde servis edecek. 

Türkiye'nin önde gelen medya kuruluşlarına seçim sonuçlarını en hızlı şekilde aktarmak için yurt çapında muhabir ağını kuran AA, veri aktarımı için de özel yazılım hazırladı. Sandık başlarından alınan sonuçlar,  seçim için hazırlanan özel site üzerinden grafikler eşliğinde anlık yayınlanarak abonelere iletilecek, sonuçlar ayrıca aa.com.tr üzerinden vatandaşlara ulaştırılacak. Sonuçlar 8 dilde dünyaya duyurulacak.

Partilerin oy dağılımlarının yanı sıra kazanan adaylar da flaş haberlerle duyurulacak. Kazanan adayların özgeçmişleri, fotoğraflar eşliğinde aynı anda abonelere servis edilecek.

Seçim sonuçları, Türkiye'nin önde gelen medya kuruluşlarının yanı sıra yerel televizyon ve internet sitelerine de özel yazılımlarla ulaştırılacak.

Aday databankı

Seçime girecek milletvekili adaylarının fotoğraflı özgeçmişleri için “aday databankı” hazırlanıyor. 7 Haziran akşamı, milletvekilleri kesinleştikçe aday databankından kazanan isimler yayına verilecek, böylece aboneler, milletvekillerinin fotoğraflı özgeçmişlerine de sahip olacak.

 

 

Bu konularda ilginizi çekebilir