Anneler için peynirden çiçekler

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 

İSTANBUL - Mayısın ikinci haftası tüm dünyada "Anneler Günü" olarak kutlanıyor. Bu önemli günde bizim için en değerli olan annelerimize Muratbey’ Peynirleri ile sürprizler hazırlayabilir ve onlara ne kadar önemli olduklarını bir kez daha hatırlatabilirsiniz.
Türkiye’nin yenilikçi peynir markası Muratbey, 300’e yakın peynir çeşidini Anneler Günü’nde hizmetinize sunuyor ve harekete geçmeye davet ediyor. Siz de Anneler Günü’nde birbirinden farklı ve lezzetli peynirler ile annenizi gülümsetecek günün her saati için özel sürprizler hazırlayabilirsiniz.
Muratbey Peynirleri’nin kendine has lezzetleri ve çeşitleriyle hazırlayacağınız sofralar ile güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.
Hazırladığınız özel sunumunuzun veya sofralarınızın fotoğraflarını bizlerle paylaşarak Muratbey’den sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayın!
Yarışmaya katılmak için facebook.com/MuratbeyPeynir adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
PEYNİRDEN GÜLLER

Malzemeler
     
3 adet "Naturena Fessita Parmak Peynir"  
Nane yaprakları    
1 çay kaşığı kadar "Muratbey Tereyağı"
Yapılışı:
Parmak peynirler uzunlamasına ince ince dilimlenir. Tavaya tereyağ çok az sürülür. İnce uzun peynir dilimleri tek tek tavada arkalı önlü birkaç saniye tutulur. (çok tutulursa hemen erir onun için bir kaç saniye yeterlidir.) Yumuşayan peynir elle yuvarlatılıp rulo yapılır. Her uzun parça tek tek tavada ısıtılıp ilk yapılan ruloya sarılır, şekli verilir. Nane yaprakları ile süslenerek servis edilir...
 
PEYNİRDEN BEYAZ PAPATYALAR

Malzemeler:
  
100 gr "Muratbey Sürmeli Peynir "   
3 adet "Naturena Fessita Parmak Peynir "
Nane dalları
Yapılışı:

Sürmeli peynir çatalla ezilerek elle toplar yapılır.
Parmak peynirden ince yuvarlaklar kesilir. Top şeklindeki sürmeli peynire parmak peynir yuvarlakları birbirinin üzerine gelecek şekilde dikkatlice saplanır. Papatya şekli verilir. Alta nane dalları ve yaprakları ile peynire takılır. Annelere anneler gününde peynirden çiçeklerinizi hediye edebilirsiniz.
 
TEL PEYNİRDEN KUŞ YUVASI
Malzemeler:
  
100 gr. "Naturena Peresta Tel Peynir"
 
1 adet haşlanmış yumurta     
Çörek otu, havuç 
Yapılışı:
Tel peynir ele sarılarak yuvarlak içi boş olarak şekil verilir. Haşlanmış yumurta tam ortadan kesilir. Sarısının üzerine çörekotundan göz, havuçtan kesilmiş üçgen parça ile de gaga yapılarak civciv şekli verilir.