13 °C

Apple hatasını kabul etti

iPhone'larda görülen bir bug sonucu, gelen bir mesaj uygulamanın kendini kapatmasına neden oluyor. Apple'dan konuyla ilgili yaptığı açıklamada yazılımsal hatasını kabul etti

Apple hatasını kabul etti

Dünya genelinde on binlerce iPhone kullanıcısı Messages uygulamasından kaynaklanan bir hata ile karşı karşıya kalmış ve sosyal medyada durumdan şikayet eden yüzlerce mesaj yayınlanmıştı.

iOS cihazına gelen unicode karakterler içeren bir mesaj cihazın kendisini kapatmasına bazılarında ise mesaj uygulamasının açılmamasına sebep olan hata Messages'da bulunan bir bug'dan (kod hatası) kaynaklandığı bildirilmişti.

Apple'dan açıklama

Apple'dan konuyla ilgili ilk açıklama ise sonunda geldi ve teknoloji devi şirket "iMessage uygulamasına unicode karakterler içeren bir mesaj geldiğinde uygulamada sorun oluştuğunun farkındayız ve yakında bunun için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağız" açıklamasını yaptı.

Söz konusu mesajı açan kullanıcıların Messages uygulaması kendiliğinden kapanıyor ve başka bir mesaj gelene kadar kullanılamıyor. Yeni bir mesaj geldiğinde uygulama eski haline geri dönüyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.