28 °C

Askeri konvoya bombalı pusu: 3 yaralı

Diyarbakır'da askeri konvoy geçerken yola yerleştirilen bomba patlatıldı, 3 asker hafif şekilde yaralandı.

Askeri konvoya bombalı pusu: 3 yaralı

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde askeri konvoy geçerken PKK'lı teröristlerce yola yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu 3 asker yaralandı.

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde de dün akşam İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketatarlı saldırı düzenlendi. Vanda ise Tahran-Ankara seferini yapan yolcu trenine teröristlerce bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Hani İlçesi'ne bağlı Seren Köyü yakınlarında, askeri konvoyun geçişi sırasında teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının uzaktan kumandayla patlamasıyla sonucu zırhlı kirpi adlı araç devrildi. Devrilen araç içindeki 3 asker hafif yaralandı.

Yaralı askerler ise bölgeye sevk edilen helikopterle Diyarbakır'daki Asker Hastanesi'ne getirilerek, tedavi altına alındı. Askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu öğrenildi. Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Şırnak'ta jandarmaya saldrı

Öte yandan dün akşam Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, İlçe Jandarma Komutanlığı binasına teröristler roketatarla ateş açtı. Atılan roketatar mermisi jandarma binasına ulaşmadan düşerek patladı. Güvenlik güçleri, teröristlerin yakalanması amacıyla ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Van'da trene bombalı saldırı

Van'ın Saray İlçesi'nde, Tahran-Ankara seferini yapan yolcu trenine teröristlerce bombalı saldırı düzenlendi. 2 kişinin hafif yaralandığı saldırıda, trenin lokomotif ve 2 vagonunda maddi hasar meydana geldi.

Olay, dün gece saat 24.00 sıralarında Van'ın Saray İlçesi'ne bağlı Keçikayası ve Çaybağı köyleri arasında meydana geldi. Saat 17.00'de gelmesi gereken Tahran-Ankara yolcu treni, gecikmeli olarak saat 23.00 sıralarında Kapıköy'den çıkarak Van'a hareket etti. Ancak 40 dakika sonra Keçikayası köyünü geçtikten hemen sonra raylara PKK'lı teröristlerce döşenen bomba büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada trenin lokomotif kısmı ile 2 vagonu ağır hasar görürken, trende bulunan 14'ü Türk ve 3'ü de İran uyruklu personelden, adları açıklanmayan 2 makinist hafif yaralandı.

Kendi imkanları ile trenden çıkan personel, yaralı arkadaşlarını da alarak olay bölgesinden uzaklaştı. Güvenlik güçlerinin bölgeye gelmesinin ardından tren personeli ve yaralılar Van'a getirildi. Ayakta tedavileri yapılan makinistler taburcu edilirken, patlamanın gerçekleştiği bölgede trenin hala çalışır durumda olması ise dikkat çekti. Geniş güvenlik önlemlerini alındığı bölgede trenin raydan çıktığı ama şans eseri devrilmediği de gözlendi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap