6 °C

”Atamalarla ilgili de kararname kurula gönderilmeli”

HSYK Başkanvekili Özbek, kurula gönderilmesini bekledikleri atamalarla ilgili kararnamenin aciliyet gerektirdiğini söyledi

”Atamalarla ilgili de kararname kurula gönderilmeli”

ANKARA  - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, "Atamalarla ilgili de bir kararnamenin Kurul'a gönderilmesini bekliyoruz, çünkü bu iş aciliyet gerektiren bir iş" dedi.

Özbek, HSYK'ya gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin YARSAV'ın Adalet Bakanı Sadullah Ergin hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatması üzerine, Özbek, şu anda bu konu üzerine hiçbir şey söyleme imkanı olmadığını, Kurul'un dışında yaşanan bir olay olduğunu söyledi.

HSYK'nın bugün geçen haftadan kalan ve yapılamayan gündemle toplandığını, gündeme 1-2 tane ek madde öngördüklerin ifade eden Özbek, "Atamalarla ilgili de bir kararnamenin Kurul'a gönderilmesini bekliyoruz, çünkü bu iş aciliyet gerektiren bir iş" diye konuştu.

Kadir Özbek, "Kararnameye ilişkin bir talepte bulunacak mısınız?" sorusu üzerine de "Bu konuya ilişkin bir şey söylemeyelim. Yanlış olabilir" yanıtını verdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap