29 °C

Avcılar metrobüs durağı 45 gün kapalı

Avcılar metrobüs istasyonu yenileniyor. İstasyon, yenileme çalışmalarından dolayı 21 Eylül Pazar gününden itibaren 45 gün hizmet veremeyecek

Avcılar metrobüs durağı 45 gün kapalı

İSTANBUL - Avcılar Sosyal Tesisler (İETT Kampı) metrobüs istasyonu, yenileme çalışmalarından dolayı 21 Eylül Pazar gününden itibaren 45 gün hizmet veremeyecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, yenileme çalışmaları kapsamında, istasyon engelli ve yaya erişimi açısından daha konforlu bir hale getirilecek. 

Bu doğrultuda, 53 metre uzunluğunda, 3 metre genişliğindeki üst geçit yıkılacak. Yerine ise 62 metre uzunluğunda, 3,5 metre genişliğinde yeni bir üst geçit yapılacak. 

Yenileme çalışmaları tamamlandığında, mevcut üst geçidin D-100 Kuzey Yanyol üzerinde bulunan ayak ve merdiveninden dolayı tek şeride düşen yanyol, 2 şerit olarak devam edecek ve kesintisiz trafik akışı sağlanacak. 

Yeni yapılacak üst geçitten metrobüs istasyonuna erişim, 45 metre uzunluğunda ve yüzde 8 eğimli yaya rampası ile sağlanacak. Turnikelerin yerleştirileceği yeni platform, yığılmayı önlemek için üst geçitle bağlantılı olarak yukarı çekilerek, 8 metre genişliğinde, 10 metre uzunluğunda inşa edilecek. 

Bunun yanısıra D-100 kuzey ve güney yanyollarına 2 asansör yapılacak. 

Avcılar metrobüs istasyonunu kullanan vatandaşlar, çalışmalar süresince Şükrübey metrobüs istasyonunu kullanabilecek. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap