Bahçeli, resepsiyona katılmıyor

MHP Lideri Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada 17 Aralık soruşturmasının kapatılmasını ağır dille eleştirdi. Bahçeli ayrıca 29 Ekim resepsiyonuna da katılmayacağını açıkladı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - MHP Lideri Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada 17 Aralık soruşturmasının kapatılmasını eleştirdi. "Yatak odasında para madeni işlettiğinden Zarrab’ın önüne yatmaktan başka çaresi kalmayan, bakanın evladına ait 7 adet kasanın içinde biriktirdiği 1.5 trilyon iade edilecek midir?" diyen Bahçeli 29 Ekim resepsiyonuna da katılmayacağını açıkladı

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:   

Camiyi çalan kılıfını çoktan dikmiştir. Adliyeye AKP tarafından yerleştirilen bu savcı banka müdürünün evinde bulunan paraların bir imam hatip lisesine ait olduğunu teyit etmiştir. Bir savcının verildiği karar bir diğeri tarafından çiğnenmiştir. 17-25 failleri mahkemeye bile çıkarılmadan, bağımsız hakimlerce araştırılmadan adaletten kaçırılmıştır. Bahçeli sadece Anıtkabir'deki törene katılacağını belirtti.

"AKP hukuka zincir vurdu"

Her sıkıştıklarında imam hatipe sığınan, başörtüsünün altına saklanan içi baca dışı hoca olanların maskeleri düşmüştür. Bunların dilinde besmele vardır kalpleri mezbelelik çukurudur. 17-25 Aralık'ın darbe olarak mimlenmesinden itibaren tüm suçlama ve isnatlar reddedilmiştir. AKP hukuka zincir vurmuş, yargı bağımsızlığına kara çalmıştır. AKP adalet müesseselerini tıkamış iftira silahıyla taramıştır. Savcılar makul şüphelerle tespit yapmış emniyet güçleri de talimatları uygulamıştır. Rüşvet yuvasına hırsızlık kavuğuna adaletin sopası değmiş içerdekiler birer birer dışarı çıkmıştır. Olayın çokta şaşırtıcı olmayan yanı bu mimarın Recep Tayyip Erdoğan olmasıdır.

"Musa'nın okul harçlığı ayakkabı kutularından çıktı"

Erzurumlu Hatice Nine'nin kefen parasını, Mersinli Ali’nin narenciye hasadını, Aydınlı Ayşe Bacı'nın yumurta hasılatını götürmüştür. Hırsızlık öyle yayılmıştır ki, Yozgatlı Hasa'nın traktör parası, Ahmet'in pancar parası Diyarbakırlı Musa'nın okul harçlığı ayakkabı kutularından çıkmıştır.

İranlı suç makinesi hayırsever olarak taltif edilirken, havuzlara yeşil dolarlar yağarken bir sorun olmayacak da, savcılar polisler adaletin yanında durunca mı haşhaşi ajan suçlamaları ağızlardan çıkacaktır? Şimdi 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturması örtüldüğüne göre biraz tebessüm ettirici şu sorularımzın cevabını beklemek de sanıyorum en tabi hakkımız olsa gerektir.

"4.5 milyon dolar ne olacak?"

Yatak odasında para madeni işlettiğinden Zarrab’ın önüne yatmaktan başka çaresi kalmayan, bakanın evladına ait 7 adet kasanın içinde biriktirdiği 1,5 trilyon iade edilecek midir? Demek ki savcı kasaları somut delil görmemiş, makul bulmamıştır. Banka müdürünün kutularından çıkan 4,5 milyon dolarına ne olacaktır? Bu para da iade edilecek midir?

Montaj dublaj piyes denilen tapenin, ses ve görüntü kaydının, 29 klasörlük delil dosyasının başına ne gelecektir? MİT tarafından 17 Aralık'tan aylar önce devrin başbakanına sunulan kara para aklama raporu nerede kimin nezaretinde imha edilecektir? 700 bin liralık saat ne olacaktır? İranlı karanlık adamın elleri öpülesi babasına İtalya vizesi almak için akaracı makaracı, ki muhtemelen şeker hastası olmasından… Beşer yüz bin dolarlık para demetlerine ne olacaktır?

Eğer bunlar adamsa insansa adamlık ve insanlık tekrardan tarif edilmelidir.

 "İranlı için de bir güzellik yapılacaktır"

Tahminlerim beni yanıltmıyorsa İranlı için de bir güzellik yapılacaktır. PKK’nın kara parasından sorumlu kadroya alıp, cari şerefsizlik açığının yüzde 25’ini kapatması olmayacak bir şey değildir. 17 Aralık'ta baba ile evladı arasında geçen para sıfırlama temalı o ünlü ve tarihe geçecek, acemi çaylakların dikkatle dinlemesi gereken diyaloglara ne olacaktır? Para sıfırlanabilir velakin adalet sıfırlanamaz. Hukuk sıfır çekmez, çekemez. 17-25 rumuzlu kişiye sesleniyorum. O kendisini iyi bilecek ve yeni fatihçiklerine hakaretler saydıracaktır. Uzaya da çıksan nefesimiz ensende elimiz yakandadır.

Türkiye’nin iç yaralayıcı rüşvet ve yolsuzluk enkazını muhakkak kaldırmak şarttır. Türk milleti 17-25 Aralık defterini kapatmamış, hak yerini buluncaya, tüyü bitmemiş yetimler oh be diyene kadar kapatmayacaktır. Hırsızla kavgamız rüşvetçiyle husumetimiz en ufak bir yavaşlama ve savsaklama göstermeden şevkle sürecektir.

"17-25 soruşturmasının kapatılması ihanet midir, değil midir?"

17-25 Aralık'tan sonra sözü Davutoğlu’na bırakıyorum. Evet sayın Davutoğlu, şahsınıza yönelik cevabı çok kolay iki seçenekli sorum şu olacaktır.17-25 soruşturmasının kapatılması ihanet midir, değil midir? Karmakarışık bir dönemin içinden geçtiğimiz hepinizin malumudur. Akp hükümeti süreç çukuruna, pkk canisiyle pazarlık girdabına hiç mi hiç rahatsızlık duymadan savrulmuştur.

"AKP ile PKK kader ortaklığı yaptı"

İnkarla vakit kaybetmeye, yeni şerefsizlikler polemikleriyle rezil olmaya gerek yoktur. Cumhurbaşkanı Erdoğan için bu bahis çoktan kapanmış, 2010’da alınan şeref kredisinin son taksidi de uzun süre önce ödenmiştir. AKP ile PKK kader ortaklığı yapmış, Türkiye’ye ömür çizmek için algıları uyuşturmak için kolları sıvamışlardır.

İbretle izliyoruz. Bölücülük dallanıp budaklanmıştır. İhanet ve melanet AKP’yi boyunduruk altına almıştır. Ülke gündemi, fitneye sığınak olan teröre geniş imkanlar sunan çözüm süreciyle perdelenmektedir. Şu anda hükümetin tek meşgalesi süreç rezaletidir. Her fırsatta süreç ihanettir, çözüm çürümedir dedik. sürecin mihenk taşı olarak gördüğümüz bölücü aktörlerin milletimizi aldatmalarına tepki gösterdik. İmralı canisinin mektuplarını okuttular. Barzani’nin başından konfetileri temizlettiler. Fakat hiçbir şey elde edemediler dahası milli onurlarından oldular.

"PKK silah bırakıyor, silahlar susuyor" dediler. Tam tersine PKK iyice silahlandı, silahlar ateş aldı, şiddet ve vahşet hakim oldu. huzurun geldiğini söylediler, barış gülleri açtı dediler, nehirlerde serinlemekten bahsettiler fakat gelen huzur değil hüsrandı, çiçeklenen gül değil nifak tohumlarıydı. Doğu ve güeydoğudan çocuklar dağa kaldırıldı, bunların hepsi baştan ayağa silahlandırıldı, kin ve nefret kampına alındı.

"63 akılsızı araya araya bulmuş"

Çözüm paralalinde başbakan ve ortakları 63 akılsızı araya araya bulmuş, PKK’nın emrinde çalıştırmıştır. Söylenenlere bakarsak, 63 sözde akil 12 bin kilometre yol kat etmiş, 60 bin vatandaşımızla görüşmüş, imralı ve kandil icazetli raporlarını tanzim etmişlerdir. Hükümet ne zaman paratoner arasa, ne zaman söylemek isteyip de yutkunduğu konular olsa 63 sözde akil hemen tedavüle sürülmektedir. Bir kısım eksikle ve gedikle toplanan bu 63’ler yeni işverenlerine kulak vermiştir. Bunlar arasında gazeteciler sinema artistleri oyuncular şarkıcılar STK temsilcileri canla başka yer almıştır.

Acaba diyorum, akiller rüşvet ve yolsuzluk olaylar patlak verdiğinde parlak akılları neredeydi? Kobani bahanesiyle türkiye’nin her yanı yakılırken bunlar hangi villada, hangi boğaz manzaralı masada atıp tutuyorlardı? İmralı canisine özel bir muhabbet beslenen PKK için ellerini taşın altına koyan bu akiller, hayatlarında bir kez olsun şehitler için göz yaşı dökmüş müdür? Sayıları gittikçe azalan bu adamlar akıllıdır da 73 milyon mu akılsızdır? Allah için söyleyin milletimiz ne yapsın? Hain bir değil ki bağlasın, felaket bir değil ki ağlasın. Eğer çok akılları varsa kendilerine saklamalıdır.

 "6 maddelik kanun PKK’ya özel çıkarmıştır"

TBMM’de 10 Temmuz 2014’te kabul edilen terörün sona erdirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesine dair 6 maddelik kanun PKK’ya özel çıkarmıştır. Bu doğrultuda teröristlerle görüşmek yasal bir kılıfa büründürülmekle birlikte, PKK’lı militanların eve dönüşleri konusunda hükümetçe gerekli tedbirlerin alacağı kararlaştırılmıştır.

Söz konusu kanunda gerekli görülmesi halinde, kişi kurumlarla temas, diyalog çalışmaların yapılacağından bahsederek PKK’ya meşruluk addedilmiştir. İhanet müzakereleri kılıfına uydurulmuştur. İmralı canisinin geçtiğimiz yılın aralık ayında çözüm için üç ayak önemlidir, yasal zeminden bahsetmesi yer bulmuştur. 

Tuhaftır ki başbakan Davutoğlu, süreci milli yerli ve özgünd emekle bu toprakların en önemli tarihi projesi olarak tanımlamaktadır. Davutoğlu’na göre, süreç başarılı olursa sosyo kültürel ve politik sorunlarla etrafımızdaki çatışmalar engellenecektir. Başbakan konuşunca aklının dibini dökmekte elekle baraj gölü doldurmaktadır. Davutoğlu açık söyle bu süreç ihanetinin neresi millidir? PKK ile pazarlık yaparak Türkiye’yi nasıl memnun edeceksiniz? Çözüm süreci kamu düzeninin alternatifi değildir diyorsunuz, ama kamu düzenini yıkmak isteyenlerle yediğiniz içtiğiniz de ayrı gitmiyor. Kobani rumuzlu olayları çıkaranlarla şu an masadasınız biliyor musunuz? Dağlıca karakoluna saldıranlarla aranızdan su sızmıyor biliyor musunuz? Bingöl’de iki kahraman polisi şehit eden, 40’a yakın kişiyi katleden hainlerle çözüm konuşuyorsunuz biliyor musunuz? Ama ayağını kaybeden bir gazimizin banka kredisiyle aldığı protez bacağıyla ilgili alçalmayı çok iyi biliyorsunuz.

 Kobani rumuzlu olayları çıkaranlarla şu an masadasınız biliyor musunuz? Dağlıca karakoluna saldıranlarla aranızdan su sızmıyor biliyor musunuz? Bingöl’de iki kahraman polisi şehit eden, 40’a yakın kişiyi katleden hainlerle çözüm konuşuyorsunuz biliyor musunuz? Ama ayağını kaybeden bir gazimizin banka kredisiyle aldığı protez bacağıyla ilgili alçalmayı çok iyi biliyorsunuz.

Başbakan Davutoğlu Amasya’da çözüm sürecinden bizim anladığımız, Ferhat ile şirinin muhabbetini bütün türkiye’ye egemen kılmak dedi. Çözüm sürecini sana yanlış anlatmışlar. Çözüm süreci, Ferhat’in Şirin’i öldürme, Kerem’in aslıyı yok etme, mecnunun leyladan nefret etme sürecidir. PKK kanlı bir terör örgütüdür ve küresel ve bölgesel kullanıma açık kiralık bir tetikçidir. Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi de olmayacaktır. Son terör örgütü militanı silah bırakana kadar mücadeleden vazgeçemez. Kameraları çok seven malum başbakan yardımcısı Öcalan’ın cezaevi şartlarının iyileştirilebileceğini söylemektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yapılması gereken her şeyi devlet yaptı villa tahsis edecek halimiz yok demiştir. Aziz milletimiz, bu sayede iki odalı televizyonlu bahçeli bir yere de alındığını öğrenmiştir.

Oldu olacak İmralı Canisi'ne bir bahçıvan bir aşçı bir de odacı tahsis edin de her şey tamam olsun. cani başı, AKP yardımıyla İmralı’yı karargah haline dönüştürmüştür. PYD’ye terör örgütü diyen, PKK’ya terör örgütü diyen cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi ve AKP’nin terörün yedeğine düştüğünü ne zaman öğrenecektir? Terörle mücadele zaaf kaldırmayacak kadar hassas bir alandır.

Kobani’de IŞİD ve PYD terör örgütleri arasındaki çatışmalar sürmektedir. ABD, PYD terörünü arkalamak amacıyla havadan silah cephane yardımı yaptığını duyurmuştur. Bu esnada bir asrı aşan süredir Ortadoğu’da her taşın altından çıkan birleşik krallık peşmerge’ye silah eğimi vermektedir. Dışişleri Bakanı, peşmergenin Kobani’ye geçtiğine yardım ettiğini söylemiştir. PYD’ye yardım etmek, yataklık yapmak millete ve vatana karşı işlenmiş suç değil midir? Türkiye nasıl müsamaha gösterecektir?

Irak ordusundan PKK’ya terk edilmiş çok sayıda silahın ve patlayıcı maddenin örgütün eline geçmesi PKK’nın lojistik imkanlarını artırmıştır. Bugün bunun yenisine şahit olunmaktadır. Silahlanan peşmerge ve PYD’nin ne yapması planlanmaktadır? Bize göre amaç Kürdistan’dır, petrolü tankerlerle boru hatlarıyla alıp götürmek Ortadoğu haritasını tekrar ve kanla çizmektir. Hatırlarsanız 1991’de saddam’ın müdahalesine kapanan ırak kuzeyindeki alan, yardım maksatlı sivil oluşumlara meydan açmıştır. İnsani yardım maskesiyle kürdistan emellerini canlı tutmuşlardır. AKP, Esad’la uğraşmayı bırakmalı, sınırlarımızın hemen yanındaki yüksek risk ve tehditlere odaklanmaktadır.

AKP siyaset defterinden silindiği an adalet defterinde kaydı açılacak inanın bana bugünleri çok ama çok arayacaktır.

Bu konularda ilginizi çekebilir