10 °C

‘Başbakan olarak Merkez Bankası’nın...’

Başkakan Erdoğan, MÜSİAD'ın iftar programında Merkez Bankası'nın faiz politikalarını eleştirdi

‘Başbakan olarak Merkez Bankası’nın...’

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın iftar programında konuştu.

Erdoğan, "Merkez Bankasının faiz politikalarını, bir Başbakan olarak kabul etmiyorum. Sadece bağımsız olduğu için tabii müdahale yetkimiz yok ama kabul etmiyorum. Niye kabul etmiyorum? Faiz oranlarının bu denli yüksek olduğu bir ülkede, girişimci, yatırımcı kalkıp da rahat rahat yatırım yapamaz" dedi. 

"Türkiye eski Türkiye değil"

Erdoğan, "Sizlerle birlikte çok önemli bir adımı attık, çok önemli bir gayretin içerisine girdik. El ele verdik, omuz omuza verdik ve şunu büyük bir memnuniyetle, iftiharla söylüyorum, çok iyi biliyoruz ki değerli kardeşlerim; artık Türkiye eski Türkiye değil. Eski siyaseti özleyenler, eski iktisadi düzeni özleyenler, kaybettikleri imtiyazlarını yeniden almaya çalışanlar var. Kurdukları komplolarla, tuzaklarla, tezgahlarla eski Türkiye'yi yeniden diriltmek için kirli işlerin içerisine girenler var. Kusura bakmasınlar, artık Türkiye eski Türkiye değil" diye konuştu

"Paralel yapı tedirgin ediyor"

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Bakın şu anda mübarek ramazan ayında dahi o hain paralel yapı, Türkiye'deki hizmet ehli vakıfları, dernekleri, STK'ları tedirgin etmek için elinden geleni yapıyor. Türlü iftiralar atılıyor, türlü yalanlar söylüyorlar. Çünkü bunlarda takiyye var. Bunlarda yalan, iftira var. 'Bugün bize yaptılar, yarın size yapacaklar' diye alçakça tezvirat yapıyorlar. Bir kere şunu bilsinler ki hiç kimse, hiçbir grup, hiçbir hizmet hareketi bunlar gibi ihanet bataklığına batmayacak, bunlar gibi uluslararası çevrelerin, istihbarat örgütlerinin maşası olmayacaktır"

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.