7 °C

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'nun mektubuna yanıt

Başbakan Yıldırım'dan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun bugün kendisine gönderdiği KHK'lar için anayasaya aykırı olduğu eleştirisini de içeren mektuba ılımlı bir cevap geldi.

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'nun mektubuna yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, telefonla aradığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Yenikapı'da yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne davet etti. Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na, Kanun Hükmünde Kararnameler ile ilgili gönderdiği mektubu da değerlendireceklerini söyledi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradı. Kılıçdaroğlu'nu, Pazar günü İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne davet eden Yıldırım, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sizi de aramızda görmek ve davetimizi yenilemek istiyoruz." dedi.

Ayrıca Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun kendisine hitaben yazdığı ve Kanun Hükmünde Kararnamelere değindiği mektubu aldığını belirterek, "Mektubunuzu ve önerilerinizi gerekli titizlikle inceleyecek ve değerlendireceğiz." ifadesini kullandı. 

CHP Lideri'nin mektubunda Kanun Hükmünde Kararname yönteminin hukuk açısından sorunlu ve anayasaya aykırı olabileceği yönünde düşünceler taşıdıkları belirtilmişti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün oda ve borsa başkanlarına yaptığı konuşma esnasında Kılıçdaroğlu'nu Yenikapı'ya davet etmişti. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap