Başkentte asılsız bomba ihbarı panik yarattı

Ankara'da içinde bomba bulunan paket olduğu ihbarı üzerine bir halk otobüsü durduruldu. Araçta yapılan aramada şüpheli herhangi bir unsura rastlanmadı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Alınan bilgiye göre, Çankaya'dan Altınpark yönüne giden 06 FMY 40 plakalı ve 413 hat numaralı halk otobüsü, içinde bomba bulunan bir paket olduğu yönündeki ihbar üzerine polis ekiplerince Atatürk Bulvarı Akay Kavşağı'nda durduruldu.

Bir süre otobüste bekletilen yolcular arasından fenalık geçirenler olunca, araçtakiler kimlikleri alındıktan sonra indirildi. Yolun trafiğe kapatılmasının ardından otobüste arama yapıldı.

Aramada şüpheli bir unsura rastlanmadı

Bomba imha uzmanı ve bomba arama köpeğinin de kullanıldığı aramada, otobüsün bagaj bölmeleri de kontrol edildi. Aramada, otobüste şüpheli herhangi bir unsura rastlanmadı.

Aramanın ardından yolculara kimlikleri geri verildi. Halk otobüsünün de arama sonrasında hareket etmesine izin verilirken, Kızılay istikametine kapatılan kavşak, yaklaşık 1 saat sonra trafiğe açıldı.

Otobüste 20 ila 30 kişi olduğunu belirten bir yolcu, araçta şüpheli bir poşet ya da paket görmediklerini, vatandaşlardan da şüpheli davranışlar sergileyen kimse olmadığını, otobüsün kavşakta polis ekiplerince durdurulduğunu anlattı.

İhbarı yapan kişi gözaltına alındı

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, emniyet birimlerine bugün asılsız bomba yüklü araç ihbarı yapan H.C.Y. adlı kişinin, daha önce de farklı tarihlerde benzer ihbarlar yaptığı ve yapılan çalışmalar sonucunda şahsın yakalandığı bildirildi.