10 °C

Baykal konuşurken vekili soydular

Baykal'ın Uşak ziyareti sırasında yankesiciler, CHP Uşak Milletvekili Coşkunoğlu ve 2 kişiyi soydu

Baykal konuşurken vekili soydular

 

UŞAK - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Uşak ziyareti sırasında yankesiciler, aralarında CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu'nun da bulunduğu üç kişiyi soydu. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal dün 16. Uluslararası Eşme Turistik Kilim, Kültür ve Sanat Festivali açılış programına katıldı. Genel Başkan Baykal'ın Eşme Belediyesi'ni ziyareti sırasında yankesiciler CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, CHP Salihli İlçe Başkanı Avukat Mazlum Nurlu ile emekli polis memuru Mehmet Ünal'ın cüzdanlarını çaldı.

Osman Coşkunoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayatında ikinci kez soyulduğunu, cüzdanı çalan hırsızın şok olacağını, çünkü içinin boş olduğunu söyledi. Coşkunoğlu, bir yıl önce Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen mitingde bir kez daha soyulduğunu, tedbirli olmayı öğrendiğini belirterek şunları söyledi:

"Sayın genel başkanımız Eşme ilçesine geldiği sırada yanındaydım. Partinin otobüsüyle Eşme Belediye Başkanlığı binasına gittik. Belediyede genel başkanımız konuşurken cüzdanımın yerinde olmadığını fark ettim. İki yanıma baktım, ama şüpheli kimseyi görmedim. Genel başkanımızı uğurladıktan sonra Eşme İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayette bulundum. Benimle beraber iki kişinin daha cüzdanı çalınmış. Ancak hırsız cüzdanı açınca şok olacak. Çünkü cüzdanın içinde para yoktu. Sadece kredi kartlarım ve bazı kimliklerim vardı. Sadece kayıtlara geçmesi için karakola başvuruda bulundum. Herkese geçmiş olsun."

Bu arada, olayla ilgili Eşme İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.