Bayram tatili sonrası tatilciler dönüşe geçti: Trafikte son durum

Kurban Bayramı tatilini turistik bölgelerde geçiren tatilcilerin, yaşadıkları kentlere dönüşler sürüyor. İstanbul ve Tekirdağ’dan yoğun olarak tatil bölgelerine gelen vatandaşların dönüşe geçmesiyle birlikte yollarda uzun trafik kuyrukları oluştu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

9 günlük Kurban Bayramı tatillerini Trakya'nın turistik bölgeleri Saros Körfezi ve Çanakkale tarafında geçiren bazı tatilcilerin, dün başlayan evlerine dönüş yolculuğu bugün de sürüyor. Dönüş yolculuğu nedeniyle Tekirdağ'dan İstanbul yönüne bugün öğleden sonra araç yoğunluğu yaşanmaya başladı. Tekirdağ'ın İstanbul'un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde zaman zaman araç kuyrukları oluştu.

Kurban Bayramı tatili için Kırklareli’nin Karadeniz kıyılarını tercih eden tatilciler de soluğu Vize ilçesi Kıyıköy beldesi plajlarında aldı. Kurban Bayramı'nın ilk günlerinden itibaren yoğunluğunu koruyan sahiller, 21 Haziran Cuma günü hava şartlarının da kötüleşmesi ve bayram tatilinin bitmesiyle boşaldı.