4 °C

"Belgeleri açıklamak için bir adım kaldı"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında iddia ettiği belgeleri bir strateji izlediğinden savcılığa ve basına vermediğini belirterek, bunları açıklamak için bir adım kaldığını söyledi.

Belgeleri açıklamak için bir adım kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınları ve eski yakın çalışma arkadaşları olan Ahmet Burak Erdoğan, Osman Ketenci, Mustafa Erdoğan, Ziya İlgen ve Mustafa Gündoğan’ın, Man Adalarındaki bir şirketin hesabına yüklü miktarda para transfer ettikleri' ilgili iddiasıyla ilgili elinde bulundurduğu belgeleri kimden aldığını açıkladı.

Erdoğan: Doğruyu yaptık, ambargoyu delmedikErdoğan: Doğruyu yaptık, ambargoyu delmedik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesi'nde yaptığı açıklamasında, "Man Adası olayı şöyle önemli; Vatandaşına dönüp diyeceksin ki vergi ver. Ama Ankara'daki beylerin çocukları Türkiye'de vergi ödememek için başka ülkelere gidip şirket kuruyorlarsa burada ahlaki bir sorun var demektir. İlk açıklamadan bu yana izlediğimiz bütün strateji tuttu. Bir adımımız kaldı. O adamı da bugün yarın gerçekleştireceğiz. Bir adım kaldı. Bunları veren bir insan tabi, uzaydan gelmedi. FETÖ'cüler vermedi, yok efendim ilgisi yok. Bu ülkeyi seven milyonlarca bürokrat var. Haksızlıklara tahammül edemeyen insanlar var" ifadelerini kullandı.

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na belge çağrısıAK Parti'den Kılıçdaroğlu'na belge çağrısı

"Şimdi Zarrab düşman, çünkü itirafçı oldu"

ABD'de devam eden Reza Zarrab davası hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Haysiyetli insanların Zarrab davasından sonra bulundukları makamlardan ayrılması lazım, haysiyetli insanların. Düne kadar Zarrab'ı devlet protokolüne oturttular ve Zarrab için hayırsever iş adamı dediler. Şimdi Zarrab düşman oldu, neden çünkü itirafçı oldu. Adam rüşvet vermiş, rüşvet alanı da biliyoruz. Haysiyetli ve onurlu olanların makamlardan ayrılması lazım. Hırsızlık olayı var, hırsızlık olayı. Türkiye meselesi değil ki. Olay Türkiye'de oluyor, hepimiz biliyoruz, olayı kapatıyorlar. Ama Zarrab ABD'de yargılanıyor. Beni üzen bu. Bu ülkenin mahkemesi yok mu? Bu dosyaları kapatan savcı- hakimler ileride çocuklarına hesap veremeyecekler" şeklinde konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.