22 °C

Benim başörtülü kızlarımı okullara sokmadılar

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa'da halka seslendi.

Benim başörtülü kızlarımı okullara sokmadılar

 

ŞANLIURFA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Abide Köprülü Kavşağı ile diğer yatırımların ortak açılışında yaptığı konuşmada, "Birileri çıkıyor başta anamuhalefet, bizler için diktatör falan saçma sapan yakıştırmalar yapıyorlar. Aynaya baksınlar aynaya" dedi.
 
Erdoğan, "Siyasi hayatımız boyunca yaşadığımız tüm zorluklara, karşılaştığımız tüm engellere rağmen biz hiçbir zaman şiddete başvurmak istemedik, şiddete başvurmadık. Şiddetin yanında olmadık, şiddeti bir metot olarak hiçbir zaman benimsemedik. Biz anayasaya bağlılıktan ayrılmadık. Çünkü biz milletimize inanıyorduk. Çünkü biz Hakk'a inanıyorduk ve hak halkla beraber tecelli etti ve şimdi muhtar bile olamaz dedikleri insan Başbakan oldu" diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan, "Düşüncenin hakim olduğu yerde şiddet olmaz. Şiddet, acizlerin işidir. Şiddet, mücadele azminin, mücadele ruhunun bittiği yerde başlar. Şiddet hiçbir zaman çözüm olmadı olmayacak. Söyleyecek sözü olmayanlar, verilecek bir mücadelesi olmayanlar şiddete başvururlar. Konuşacak birikimi, tartışacak yeteneği, bir mücadele geleneği olmayanlar şiddete başvururlar" dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Benim başörtülü kızlarımı okullara sokmadılar, üniversitelere sokmadılar ama biz sabrettik. Kızlarımızı imam hatip okullarına sokmadılar. İmam hatip okullarının orta kısımlarını kapattılar. Suçları neydi, ne yapmışlardı? Onlar da ellerinde molotofla mı, taşla sopayla mı dolaşıyorlardı? Ellerinde sapanlar, demir bilyeler mi kullanıyorlardı? Neydi suçları? Sadece inancı gereği başörtü" diye konuştu.
 
Aramıza duvar çekelim
Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Bölgedeki kardeşim, hep beraber bu terör örgütüyle, bu terör örgütünün yedeğiyle siyaset yapan partiyle arana duvarı çek. Bu duvarı çek ve kardeşlerimin sömürülmesine müsaade etme. Bu ülkeye, bu millete özellikle de Kürt kardeşime kast eden bu terör örgütüyle arana mesafe koyun diyorum. Hiçbir ortak değeri yok bunların, hiçbir ortak inancı yok bunların. Maneviyat denilen bir şey yok bunlarda. Ben inanıyorum ki bu mesafe konulduğu zaman süratle biz de mesafe alırız. Kardeşlerim, 15-16 yaşında çocukları alıp dağa götüren, kız çocuklarını alıp dağa götüren, onlara zulmeden, onları ölüm robotlarına çevirenlerle aramıza duvar koyalım. Kürt kardeşlerimin sorunu var da Arap kardeşimin sorunu yok mu? Türk kardeşimin sorunu yok mu? Boşnak kardeşimin sorunu yok mu? Roman kardeşimin sorunu yok mu? Bütün etnik unsurların hepsinin kendine göre sorunu var ama bu ülkede bakıyorsunuz bir grup yatıyor kalkıyor sanki sadece kendilerinin sorunu var."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap