Bingöl'de 18 bölge, 'geçici güvenlik bölgesi' ilan edildi

İlde 6 ilçede toplam 18 bölge için 'geçici güvenlik bölgesi' ilan edilmesi kararlaştırıldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bingöl Valiliği, bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin yaptığı terör ve yıldırma eylemleri nedeniyle, merkez dahil 6 ilçede bulunan 18 bölgenin 20 Eylül - 4 Ekim 2016 tarihleri arasında, 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.

Açıklamada, "Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır" denildi.

Vatadaşların girişinin yasaklandığı 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edilen yerler şöyle:

"İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe Bölgesinde, Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Şeytan dağları, Şeytan Deresi, İlbey-Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgesinde, Genç İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran Bölgesinde, Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Karacehennem Ormanları Bölgesinde, Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Yenibaşak-Doğuyeli bölgesinde, Yayladere İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Horivanik-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları bölgesinde, Kiğı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Çomak Deresi, Yedisu Kiğı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Akımlı Yaylası bölgesi."

Bu konularda ilginizi çekebilir