7 °C

Bir haftalık satışı 2 günde yaptılar

Bursa'da pazar günü sona eren 'Bursa Oto Show Fuarı'nda lüks araçlar büyük ilgi gördü.

Bir haftalık satışı 2 günde yaptılar

 

BURSA - Bursa'da pazar günü sona eren Bursa 7. Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı'nda (Bursa Oto Show Fuarı) lüks araçlar büyük talep aldı.

TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketince, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 11 Nisanda açılan Bursa Oto Show Fuarı, dün sona erdi.

Birçok otomobil firmasının Türkiye ve Bursa lansmanlarını yaptığı, özel donanımlı araçlarını tanıttığı fuara, 21 otomobil ve 50 aksesuar firması katıldı.

Firmaların önemli satış rakamlarına ulaştığı fuarda lüks araçlar da büyük talep aldı. Fiyatları yüz binlerle ifade edilen otomobiller alıcı buldu.

Mercedes, fuar kapsamında fiyatları 100 bin euronun üzerinde olan otomobillerden 6 adet satarken, 750 bin liralık ''Martı Kanat'' olarak isimlendirilen SLS AMG modeline de önemli teklifler aldı. Firmanın, bu aracın satışıyla ilgili görüşmelerini sürdürdüğü öğrenildi.

BMW yetkilileri ise fuar kapsamında yeni müşterilere ulaştıklarını belirterek, ''Showroomda bir haftada yapılacak işi fuarda 2 günde gerçekleştirdik. Fiyatları 38 bin ile 200 bin euro arasında değişen araçlarımızdan 30'a yakın adette sattık. Fuarda görüştüğümüz birçok kişi de showrooma geliyor'' dedi.

Jaguar yetkilileri de fiyatları 80 bin ile 220 bin euro arasında değişen otomobillerin satışını gerçekleştirdiklerini belirterek, fuarın kendileri için verimli geçtiğini söyledi.

122 bin kişi zyaret etti

TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 11–17 Nisan 2011 tarihleri arasında Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve sektördeki en ünlü markaların son modellerinin Bursa'da ilk kez sergilendiği fuar, yurt içi ile Fransa, İspanya ve Romanya gibi ülkelerden gelen toplam 122 bin 490 kişi tarafından ziyaret edildi.

Fuarda, BMW, Cherry, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Güleryüz Cobra, Honda, Hyundai, Iveco, Jaguar, Kia, Land Rover, Mercedes, Mini, Nissan, Peugeot, Proton, Renault, Subaru, Toyota gibi otomobiller ile 4x4, ticari araç, motosikletler, tuning ve aksesuar firmaları, akücüler ve lastik firmaları yer aldı.

2009'da Bursa'da düzenlenen Oto Show Fuarını 89 bin 650 kişi ziyaret etmişti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.