14 °C

Bodrum Belediye Başkanı, CHP'ye geçti

Bodrum Belediye Başkanı, CHP'ye geçti

MUĞLA - Demokrat Parti'den (DP) istifa eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP'ye geçti. 

CHP ilçe teşkilatına gelen Kocadon, ilçe başkanı Recai Seymen ve partililerle bir süre sohbet etti. Kocadon burada CHP üyelik formunu imzalayarak CHP'ye geçti. Kocadon'a daha sonra Seymen tarafından törenle parti rozeti takıldı. 

Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada bundan sonraki siyasi görevini CHP'de sürdüreceğini belirterek, "CHP, Türkiye'nin en eski partisi ve hiçbir zaman da yok olmayacak partisi. Onun için bundan sonraki siyasi görevimizi, halka hizmet görevimizi CHP'de yapmak istediğimizi bildirdik. İlçe yönetimi de bunu kabul etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bodrum'a ve Türkiye'ye hayırlı olur inşallah" dedi.

CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ise Mehmet Kocadon'un CHP Bodrum İlçe Başkanlığına üyelik müracaatında bulunduğunu söyledi. Başkan Kocadon'un üyelik işlemlerinin tamamlandığına işaret eden Seymen, "Parti tüzüğünün 12.maddesinde belirtildiği gibi üye kabul işlemleri yapılmıştır. İşlemin devamı açısından üst birimlerimize ulaştırılacaktır. Artık Bodrum Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir başkan ve çoğunluğu yine Cumhuriyet Halk Partisi üyesi Belediye Meclis üyeleri tarafından yönetilecektir" diye konuştu. 

Tören, Kocadon ve CHP yönetiminin birlikte fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.