Bodrum'da selin yaraları sarılıyor

Bodrum'da 100'e yakın ev ve iş yerinin zarar gördüğü sel felaketinin ardından hasar tespit ve temizlik çalışmalarına başlandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bodrum'da dün etkili olan sağanak yağışın neden olduğu selin ardından hasar tespit ve temizlik çalışması devam ediyor.

Bodrum ilçe merkezi ile Bitez, Konacık, Gümbet mahallelerinde etkili olan selde araçlar sürüklendi, evler su altında kaldı. İlçede 100'e yakın ev ve iş yerinin zarar gördüğü belirtildi.

Bodrum Kaymakamlığı koordinesinde sele ilişkin hasar tespit çalışması başlatıldı. AFAD, UMKE, AKUT ve belediye ekipleri gün ağarıncaya kadar evlerinde mahsur kalanları tahliye etti, ev ve iş yerleri su altında kalanlara yardımcı oldu.

Ekipler gece boyunca sel nedeniyle zarar gören ev ve iş yerlerinden su tahliye etti. Ekiplerin çalışmaları sabaha kadar sürdü.

Sağanağın en çok etkili olduğu ilçe merkezinde selden zarar görenler, iş yerleri ve evlerini temizlemeye çalışıyor. Belediye ekipleri de selin ardından çamura bulunan Bodrum sokaklarında yıkama çalışması yürütüyor.

Öte yandan sel sularıyla sürüklenen bazı araçlar bölgeden kaldırıldı, bazılarının kaldırılması için de çalışmalar devam ediyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir
sel