11 °C

Bu hafta 7 film vizyona girecek

Bu hafta 7 film vizyona girecek

 

 
İSTANBUL - Bu hafta 3'ü yerli, 7 film vizyona girecek.
Hollywood'un ünlü aktörlerinden Tom Cruise "Jack Reacher", Brad Pitt ise "Kibarca Öldürmek" filmiyle sevenlerinin karşısına çıkacak.
Tom Cruise'un rol aldığı "Jack Reacher" filmi İngiliz yazar Lee Child'in "One Shot" adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Yönetmen koltuğunda Christopher McQuarrie'nin oturduğu film, Türkiye'de 120'den fazla kopyayla sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
"Kibarca Öldürmek" filmi ise Andrew Dominik tarafından sinemaya uyarlandı. Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapılan filmde, Brad Pitt'e Richard Jenkins, James Gandolfini ve Ray Liotta eşlik ediyor.
 
"Bekarlığa Veda" ve "Cherry'nin Hikayesi"
Sinemaseverler, "Bekarlığa Veda" adlı komedi ile Amerikan tarzı evlilik öncesine tanık olacak.
Yönetmenliğini ve senaristliğini Leslye Headland'ın üstlendiği romantik komedinin kadrosunda Rebel Wilson, Kirsten Dunst, Lizzy Caplan, Isla Fisher ve Hayes MacArthur yer alıyor.
Senaryosunu Stephen Elliott ve Lorelei Lee'nin paylaştığı "Cherry'nin Hikayesi" adlı filmin yönetmenliğini de Stehpen Elliott üstlendi. Filmin başrolünde Ashley Hinshaw, James Franco ve Dev Patel bulunuyor.
 
Türk filmleri
Vizyona giren 3 yerli yapımdan "Elveda Katya" ve "F Tipi Film" dram, "Kod Adı: Venüs" aksiyon-macera türünü sevenlerin ilgisini çekecek.
Başrolünde Kadir İnanır'ın yer aldığı ve gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek kaleme alınan "Elveda Katya"da, Batum'da yetimhanede büyüyen Katya'nın, "Yunus" isimli Trabzonlu bir denizci olduğunu öğrendiği babasıyla tanışmak için Trabzon'a gidişinin hikayesi anlatılıyor. Toplumun önyargılarını, vicdanı, bir kız çocuğunun "baba arayışını" temel alan filmi, Ahmet Sönmez yönetti. Filmde, Kadir İnanır'a Yeliz Şar, Caner Cindoruk, Belgin Erdoğan ve Rüçhan Çalışkur eşlik ediyor.
Haftanın ikinci yerli dramı "F Tipi Film", F tipi cezaevlerinde yaşananları beyazperdeye aktarıyor. Film, 10 farklı yönetmenin çektiği 9 kısa filmin uzun metraj şeklinde yeniden kurgulanmasıyla ortaya çıktı. Ezel Akay, Barış Pirhasan, Sırrı Süreyya Önder, Reis Çelik, Hüseyin Karabey, İlksen Başarır, Aydın Bulut, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay ve Grup Yorum'un yer aldığı projede her yönetmen kendi senaryosunu yazıp, 10 dakikalık kısa filme imza attı. Filmlerin oyuncu kadrolarında ise Tansu Biçer, Serkan Keskin, Bülent Emrah Parlak, Gizem Soysaldı, Erkan Can, Fırat Tanış gibi isimler yer aldı.
"Kod Adı: Venüs" adlı filmin başrollerini Jolie M, Cengiz Bozkurt, Jonny Lee-Kemp ve Serhat Harman'ın paylaştı. Filmin yönetmenliğini ise Tamer Garip üstlendi.
 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.