”Bu hain suikastı teşhir etmeye hazırız”

Bahçeli, partisinin, demokratik açılım konusunu Türk milletinin huzurunda her yönüyle tartışmaya hazır olduğunu bildirdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin, "TBMM Genel Kurulu'nun açık oturumunda milli hassasiyetleri ilgilendiren her konuyu olduğu gibi bu konuyu da (demokratik açılım) Türk milletinin huzurunda her yönüyle tartışmaya ve Türkiye'nin milli varlığına kastetmeyi amaçlayan bu hain suikastı teşhir etmeye hazır" olduğunu bildirdi.

Bahçeli, "Milliyetçi hareket bunun dışında Başbakan'ın yönlendirdiği Kürt açılımı sürecinin hiçbir aşamasında bulunmayacak, bu konuyu hiç kimseyle görüşmeyecektir" görüşünü aktardı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, "yaşanan gelişmelerin Türkiye'yi ciddi risk ve tehlikelerle dolu bir sürece getirdiğini" savundu.

Devlet Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

"TBMM'nin kapalı oturumunda PKK'nın siyasi temsilcileri hazır bulunacak, bu yolla PKK, İmralı ve Kandil ne konuşulduğundan haberdar olacak, buna karşılık yegane muhatap olduğu iddia edilen Türk milleti karanlıkta bırakılacaktır. Bunun anlaşılabilir ve savunulabilir bir yönü olmadığını akıl ve izan sahibi herkes kabul edecektir.

"Başbakan'ı dürüst ve namuslu olmaya davet etmek isteriz"

Bu bakımdan, Türk milletinden kaçarak kapalı kapılar arkasında bölücülük gündemine hayata geçirmeyi hesaplayan Başbakan'ı dürüst ve namuslu olmaya davet etmek isteriz. Bu ayrışma, bölünme ve çatışma projesinin muhatabı değil mağduru olan Türk milletinin yaşanan gelişmeleri ve planlanan tezgâhları bütün yönleriyle görmesini ve anlamasını önlemeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

AKP'nin bundan kaçma girişimleri, aslında çıktıkları dönüşü olmayan yolculuğun bir ihanet yolculuğu olduğunun kabulü ve itirafıdır.

MHP, TBMM Genel Kurulu'nun açık oturumunda milli hassasiyetlerimizi ilgilendiren her konuyu olduğu gibi bu konuyu da Türk milletinin huzurunda her yönüyle tartışmaya ve Türkiye'nin milli varlığına kastetmeyi amaçlayan bu hain suikastı teşhir etmeye hazırdır.

Milliyetçi hareket, bunun dışında Başbakanın yönlendirdiği Kürt açılımı sürecinin hiçbir aşamasında bulunmayacak, bu konuyu hiç kimseyle görüşmeyecektir."

"Başbakan ve arkadaşları PKK, İmralı ve Kandil'in kılavuzluğunda"

Bahçeli, "Kanlı terörün yirmibeş yıldır yapamadığını şimdi AKP eliyle hayata geçirmek için başlatılan bu bölünme süreci, Türkiye'deki yıkıcı ve bölücü dinamikleri harekete geçirmiş, büyük bir aile olan Türk milleti arasında etnik husumet ve ayrışma tohumları ekilmeye başlanmıştır" dedi.

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, "Başbakan Erdoğan'ın ısrar ve inatla sürdürdüğü bölünme modelleri arayışları Türkiye'yi çok ciddi risk ve tehlikelerle dolu puslu ve karanlık bir dönemin arifesine getirmiştir" ifadesini kullandı.

"Bu yoldan dönüş yok" sloganıyla etnik bölücülüğün emellerine hizmet yarışına girildiğini savunan Bahçeli, "Başbakan ve arkadaşları, şimdi PKK, İmralı ve Kandil'in kılavuzluğunda ve ABD ile AB'nin himayesinde bu ihanet yolculuğunun yol haritasını topluma mal etmek için bir seferberlik başlatmıştır" dedi.

"Başbakan'ın devletin terörle mücadele etmekle görevli kurumlarında tertiplenen iftar yemeklerini parti kongresine çevirmesi ve başlattığı bölünme süreci hakkında ulu orta siyasi konuşmalar yapması ise çok vahim bir siyasi sorumsuzluk ve hezeyan örneğidir" görüşünü dile getiren Bahçeli, "Bunun arkasındaki sinsi niyet ve emeller çok iyi anlaşılmalıdır" ifadesini kullandı.

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan teröre teslim olarak akan kanın durdurulamayacağını, etnik bölücülüğün taşeronluğunu yaparak milli birlik ve bütünlüğün korunamayacağını ve demokratikleşmenin bölücülüğün payandası olamayacağını artık anlamalıdır" dedi.

Gizli oturum

AK Parti'nin önümüzdeki dönemde izleyeceği yaklaşım konusunda basına yansıyan bilgilerden TBMM'nin bu amaçla "gizli oturum" yapması üzerinde durulduğunun anlaşıldığını ifade eden Bahçeli şunları kaydetti:

"Böyle bir kaçamak yola sapma arayışının Türk milletine büyük bir saygısızlık olacağı, bunun siyasi ahlak ve dürüstlüğün asgari gerekleriyle bağdaşmayacağı çok iyi bilinmelidir.

Bu konudaki temaslar koordinatör bir bakan tarafından kamuoyu önünde yürütülmekte, bölücülük tartışmaları gazetelerde ve televizyon ekranlarında çarşaf çarşaf yayınlanmaktadır.

Başbakan Erdoğan ve arkadaşları park açılışı ve iftar yemeği gibi her vesileyle sahneye çıkmakta, hamasi sözlerle ve yaşlı gözlerle bu yıkım projesinin tanıtım kampanyasını kamuoyu önünde sürdürmektedir.

Başbakan bu projenin 'milli birlik ve bütünlük, barış ve kardeşlik projesi' olduğunu iddia etmekte ve bunun muhatabının Türk milleti olduğunu söylemektedir.

Bu durumda Başbakan konunun gizli oturumda, kapalı kapılar arkasında ele alınmasını isteyerek Türk milletinden neyi saklamaya çalışmakta, neden korkmakta ve utanmaktadır."