11 °C

Bugün hava nasıl olacak?

Türkiye geneli hava sıcaklıkları 2 ila 6 derece artarken, Ankara ve İstanbul'da yağmur bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğu ile Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 6 derece artacak.

Rüzgar ise genellikle değişik yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yağış alan yerlerde yer yer kuvvetlice esecek.

Bazı illerde hava durumu

Ankara: Çok bulutlu, hafif yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu. (5)

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu. (12)

İzmir: Parçalı ve az bulutlu.(15)

Adana: Parçalı az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu. (15)

Antalya:  Az bulutlu. (16)

Samsun: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimleri sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı.(10)

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu. (-5)

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu.(8)

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kuzeydoğusuna karla karışık yağmur ve yer yer kar, öğle saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde hafif yağmur şeklinde olması bekleniyor. 

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, sabah saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor. 

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

Doğu Anadolu: Parçalı, kuzey kesimlerinin çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Van ve Tunceli çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: ANKA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.