28 °C

Buket'in beyin ölümü gerçekleşti

Zeytinburnu'ndaki tramvay kazasında ağır yaralanan Buket'in babası, "Bekliyoruz, sonuna kadar bekleyeceğiz" dedi

Buket'in beyin ölümü gerçekleşti
İSTANBUL - Zeytinburnu'ndaki tramvay kazasında ağır yaralanan Buket Bulut'un beyin ölümü gerçekleşti.
Buket'in babası Veysel Bulut, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Kızının beyin ölümünün gerçekleştiğinin açıklandığı hatırlatılan Bulut, kızının durumunun iyi olduğunu, organlarının çalıştığını söyledi. Bulut, "Bekliyoruz, dua etmekten başka yapacak bir şeyimiz yok. Yani şu anda organları çalışıyor. Yani bütün organları bizim gibi çalışıyor. Bekliyoruz. Sonuna kadar bekleyeceğiz. Sonuna kadar gideceğiz. Yani şu anda sağlıklı" diye konuştu.
Bulut bir başka soru üzerine de doktorların kızının tedavisi konusunda ellerinden gelenin fazlasını yaptığını savunarak, "Herhangi bir eksiklik olsa ben böyle rahat konuşamam. Tıp ne gerektiriyorsa o yapılmış. Şu anda bekliyoruz. Anne baba, gece gündüz başında bekliyoruz. Allah'tan ümit kesilmez. Duamızı esirgemiyoruz. İstediğimiz saatte gidip görebiliyoruz. Şu anda yanından geliyorum" şeklinde konuştu.
Genç kızın amcası Kemal Bulut da, Buket Bulut'un yaşamasını beklediklerini belirterek, "Fişi çekmeyeceğiz, kızımız direniyor" dedi.
 
Topbaş: Üst veya alt geçit için inceleme yapılıyor
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emirgan Beyaz Köşk'te sanatçılarla bir araya geldiği toplantıda basın mensuplarının tramvay kazasının ardından yaşanan üst geçit tartışmalarına ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Topbaş, Merter'de tramvay kazasının meydana geldiği noktaya üst geçit talepleriyle ilgili olarak, "Burada üst geçit ne kadar yapılabilir veya alttan mı geçilebilir, bunu arkadaşlara söyledik. İnceleme yapıyorlar. Bir mimar olarak bu tip toplu yaşam alanlarının trafikten daha uzak alanlarda kurgulanması gerekiyor. Bunlar hep plansızlığın getirdiği şeyler. Biz okul çıkışlarının ana caddeler üzerine olmasını istemeyiz" dedi.
 
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap