ByLock'tan 10 polise tutuklama

ByLock kullandığı iddia edilen 10 polis tutuklandı. Tutuklananlar arasında BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu’nun yaşamanı yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili yanlış bilgi verdiği iddia edilen dönemin İstihbarat Şube Müdürü Orhan Dinç'te yer alıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kayseri'de Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili manipülasyon yaptığı iddiasıyla yargılanan, dönemin İstihbarat Şube Müdürü Ali Orhan Dinç’in de aralarında bulunduğu 10 polis kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından FETÖ/PYD örgütünün kriptolu programı ByLock'u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan 15 polis, ifadelerinin ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi.

Mahkeme heyeti, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşamanı yitirdiği helikopter kazasını, verdiği yanlış bilgi ile manipüle ettiği öne sürülen dönemin İstihbarat Şube Müdürü ve daha sonra Kayseri Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ali Orhan Dinç ile Gazi Huylu, Hamit Dişli, Süleyman Güzeldemirci, Etem Çamcı, Mehmet Bezgin, Osman Karaman, Osman Gişi, Murat Doğan ve İrfan Soner Yiğit çıkarıldıkları nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesince tutuklandı.

Mehmet Y., Erhan E., Mahmut Y., Mustafa A. ve Ahmet E. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Adana merkezli 4 ilde FETÖ operasyonuAdana merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu

 

Bu konularda ilginizi çekebilir