9 °C

CHP liderinden 'Balyoz' değerlendirmesi: Gecikmiş bir karar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AYM'nin Balyoz Davası kararı için "Haksız delillerle insanlar içeri atılmıştı, sahte delillerle atılmıştı. İnşallah özgürlüklerine bir an önce kavuşurlar" dedi

CHP liderinden 'Balyoz' değerlendirmesi: Gecikmiş bir karar

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesinin Balyoz Davası'nda "sanıkların haklarının ihlal edildiği" yönündeki kararına ilişkin, "Davanın zaten adil olmadığını biliyorduk. Haksız delillerle insanlar içeri atılmıştı, sahte delillerle atılmıştı. İnşallah özgürlüklerine biran önce kavuşurlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün ile bir alışveriş merkezindeki sinemada "Kış Uykusu" filmini izledi.

Sinema çıkışında bir gazetecinin "Anayasa Mahkemesinin Balyoz Davası'nda 'sanıkların haklarının ihlal edildiği' yönündeki kararına ilişkin değerlendirmesini" sorması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Gecikmiş bir karar. Umuyorum tutukluluklarına hemen son verilir ve serbest bırakılırlar. Adaletsizlik varsa yeni mahkeme bakacaktır herhalde. Davanın zaten adil olmadığını biliyorduk. Haksız delillerle insanlar içeri atılmıştı, sahte delillerle atılmıştı. İnşallah özgürlüklerine biran önce kavuşurlar."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.