8 °C

CHP MYK sona erdi: Destek vermeye hazırız

Beşiktaş'taki terör saldırısı sonrası bugün olağanüstü toplanan CHP MYK'dan 'hükümete terörle mücadelede her türlü desteği vermeye hazırız' mesajı çıktı.

CHP MYK sona erdi: Destek vermeye hazırız

Geçtiğimiz gün İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen iki bombalı saldırı sonrası 44 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonrası bugün olağanüstü toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu, sonuç bildirgesi yayınladı.

Bildirgede "Yaşanan yönetim zafiyeti nedeniyle 1 yılda 17 büyük saldırıda 360'ın üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bin 800'den fazla vatandaşımız yaralanmıştır. Bu yönetim zafiyeti son bulmalıdır. İktidar, ülkemizin akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasına ihtiyacı olduğunu vakit geçirmeksizin kabul etmelidir. CHP bu konuda hükümete her türlü desteği vermeye hazır" sonucu çıktı. 

CHP'den yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul'da yaşanan terör saldırısında şehit olan polislerimize ve sivil yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde insanlığa karşı apaçık suç işleyen bu saldırının faillerini, azmettiricilerini ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz. Bilinmelidir ki, milletimize karşı alçakça saldırılarla dolu tarihine yeni bir katliam ekleyen PKK terör örgütü işlediği bu suçlarla amacına asla ulaşamayacaktır. Bu eli kanlı şebeke ve bu şebekeden beslenenler Cumhuriyete, demokrasiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne âşık halkımızın sarsılmaz iradesiyle yenilecektir.

Bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de kamu düzeninin sağlanması, huzur ve güven ortamının kurulması, terörle mücadele edilmesi Hükümetlerin görevidir.

Üzülerek ifade edelim ki, yaşanan yönetim zafiyeti nedeniyle 1 yılda 17 büyük saldırıda 360'ın üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bin 800'den fazla vatandaşımız yaralanmıştır.

Hükümet makamları yalnız kınama mesajı yayınlayarak değil, bu olaylar yaşanmasın diye önlem alınacak yerlerdir. Bu açıdan gereken özeleştiri açıkça yapılmalı, terör örgütlerine alan bırakan yönetim zafiyeti son bulmalıdır. İktidar, ülkemizin akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasına ihtiyacı olduğunu vakit geçirmeksizin kabul etmelidir.

Bu bağlamda, terörle mücadeleyi zaafa düşüren, güvenlik güçlerimizin etkin mücadelesini engelleyen uygulamalardan vazgeçilmeli, huzur ve güven ortamını zedeleyen, toplumsal barışımıza zarar veren anti demokratik uygulamalar bir an önce son bulmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi terörle mücadelede hükümete her türlü desteği vermeye hazırdır. "

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap