15 °C

CHP: Saray'ı ODTÜ'ye vereceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, iktidara gelmeleri halinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kullanmayacaklarını ve ODTÜ'ye teslim edeceklerini belirtti

CHP: Saray'ı ODTÜ'ye vereceğiz

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, iktidara gelmeleri halinde Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine ruhsatsız olarak inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ODTÜ'ye vereceklerini söyledi. Öztrak, "Sarayı ODTÜ’ye verecek Türkiye’nin önemli araştırma merkezlerinden biri haline getireceğiz" ifadesini kullandı.

Partisinin Edirne il merkezini ziyaret eden Öztrak şunları söyledi:

"Bu açıklamayı bir AKP Genel Başkan Yardımcısının yaptı. Hiç Ankara’da siz bir Cumhurbaşkanı konvoyunun nasıl gittiğini gördünüz mü? Başbakanın konvoyunun nasıl gittiğini gördünüz mü? Olmaz bu kadar ihtişam, bu kadar debdebe. Müthiş bir koruma ordusu. Küçük bir ilin polislerine eşit sayıda koruma ordusu. Neden koruyorlar? Ankara'ya gelin Eskişehir yoluna çıkın. Orada saltanatı bir görün. Bütün bakanlıklar bina yaptırıyor. Ya da yapılmış olan alışveriş merkezlerinin yüksek binaları bakanlıklar, bakanlık binası olarak kiralıyorlar. Dolarla hesaplanmış kira bedelleri. Böyle bir şey olamaz. Nereden geliyor bu saltanat. Çok açık söylüyorum. Bugün dönüp ‘bu bütçede oynayacak bir kuruşluk alan yoktur’ diyenler, bu saltanatı devam ettirmek isteyenlerdir. Bu saltanat bitmesi durumunda bu bütçede emekliye, memura, asgari ücretliye, taşeron işçiye, çiftçiye, bu memleketin orta gelirli tüm insanlarına, sanayiciye teşvik olarak çok ciddi paralar var. Sosyal demokrat bir anlayışla CHP olarak bütçeyi yeniden düzenlemeye kararlıyız."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap