1 °C

CHP'de miting maratonu başlıyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Milletvekili Genel Seçimleri'nin yapılacağı 7 Haziran'a kadar 50'nin üzerinde miting yapmayı planlıyor. Kılıçdaroğlu, "miting maratonunu" İstanbul'dan başlatacak.

CHP'de miting maratonu başlıyor

Seçim kampanyası için Ali Taran'la anlaşan CHP'de, reklam kampanyası ile miting programı eş zamanlı yürüyecek. 

11 Nisan'da televizyon kanallarında dönecek ilk reklam filmi, "milletçe alkışlıyoruz" temasıyla izleyiciyle buluşacak. CHP'nin seçim döneminde yapacağı mitinglerde de bu slogan kullanılacak.  
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, aynı tarihte "Büyük İstanbul Mitingi"ni Kartal Meydanı'nda düzenleyecek.

Bu seçim döneminde 50'nin üzerinde miting planlayan Kılıçdaroğlu, gittiği yerlerde sürpriz ziyaretler de gerçekleştirecek.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kent ziyaretlerinde işleyeceği ana konu ise ekonomi olacak. Kılıçdaroğlu, CHP'nin başta "emekliye dini bayramlarda bir maaş ikramiye" olmak üzere daha sonra açıklanacak vaatlerini anlatacak. 

Seçimlerde kullanılmak üzere hazırlanan flama, afiş, broşür gibi malzemeler ise genel merkezden örgüte gönderilmeye başlandı.

Gençlere yönelik vaatler

Partinin ekonomi ağırlıklı olduğu belirtilen seçim bildirgesi ise 19 Nisan'da Ankara'da kamuoyuna açıklanacak. Bildirgenin Genel Başkan tarafından ATO Congresium veya Ankara Arena'da açıklanması bekleniyor.

Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata öncülüğünde hazırlanan bildirgenin yazımında, farklı üniversite, sendika ve sivil toplum kuruluşlarından destek alındı.

Önceki genel seçimlerde açıklanan "aile sigortası projesi" CHP'nin bir başka ekonomi vaadi olacak. Bu proje ile yeterli miktarda kazanç elde edemeyen ailede, kadının banka hesabına belli miktar aylık yatırılması öngörülüyor. 

Üniversite öğrencileri için önemli vaatlerin yer alacağı bildirgede, YÖK'ün kaldırılacağı sözü de verilecek. 

CHP, esnafın desteklenmesi ve sorunlarının çözümü için "Esnaf Bakanlığı" sözünü de verecek. Bildirgede Güneydoğu'ya yönelik çözüm önerileri de yer alacak. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.