CHP'li Yılmaz'dan Muharrem İnce'ye destek

CHP Uşak vekili Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kurultayda, Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin genel başkan adaylığına destek vereceğini bildirdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, tabanın sesini dikkate alarak CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin adaylığına destek verdiğini belirtti. 

Yılmaz, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin kurultay sürecine ilişkin sorularını da yanıtladı. 

Aday olma ihtimali bulunanlardan şu ana kadar adaylık açıklaması yapılmadığına işaret eden Yılmaz, Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin yol aldığını söyledi. Yılmaz, Uşak, Burdur, Isparta, Kütahya ve Denizli'de nabız yoklaması yaptığında, İnce'nin kurultay delegeleri ve partililerden destek aldığını gördüğünü belirtti. Yılmaz, "Bu çerçevede tabanımızın da sesini dikkate alarak ben de Muharrem Bey'e destek veriyorum" dedi. 

"CHP çatısı altında yürümeye devam edeceğiz"

Kurultayın yapılacağı salona ilişkin soru üzerine Yılmaz, ASKİ ve Atatürk spor salonlarının o tarihlerde boş olduğunu kaydetti. Yılmaz, Genel Merkez yöneticilerinin, CHP tabanının koyacağı tavırdan çekinerek, çok küçük salonda kurultay yapmaya karar verdiğini öne sürdü.  

Kurultay sonrasında mevcut yönetimin devam etmesi halinde tavrının sorulmasına Yılmaz, "Delegelerimiz Sayın Kılıçdaroğlu'na destek verirse, partimiz, yerimiz CHP'dir. Ancak yanlış karar verildiğinde, hata olduğunda eleştirilerimizi söylemeye, partililerimizi uyarmaya devam ederiz. Ama yerimiz CHP'dir, CHP çatısı altında yürümeye devam edeceğiz" karşılığını verdi. 

Bu konularda ilginizi çekebilir