8 °C

Çorum'da sel baskını

Çorum’un Osmancık ilçesinde dolu ve sağanak sonucu su baskınları yaşandı. Düştüğü rögardan ağır yaralı çıkarılan belediye işçisi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

Çorum'da sel baskını

ÇORUM - Çorum'un Osmancık ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle su baskınına uğrayan Osmancık Devlet Hastanesinin bodrum katı ile kent merkezindeki 20'ye yakın binanın zemin katında tahliye çalışmaları sürüyor.

Yağış nedeniyle ilçe merkezindeki bazı binaların zemin katlarında bulunan 20'ye yakın daire zarar gördü. Belediye ekiplerinin su tahliye çalışmaları devam ediyor. Ekiplerin çalışmalarına vatandaşlar da destek veriyor. Osmancık Devlet Hastanesinin bodrum katında da su tahliyesi yapılıyor.

Çorum Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Elvan Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 2 saat süren dolu ve sağanağın yaşamı etkilediğini söyledi.

Kaya, Tillim Çayı'nın taşması sonucu kapanan D-100 karayolunun, çalışmaların ardından yeniden trafiğe açıldığını bildirdi.

Osmancık Belediyesi tarafından yürütülen tahliye işlemlerinin devam ettiğini belirten Kaya, "Şu anda durum kontrol altında. Sel nedeniyle kapanan D-100 karayolu suların çekilmesiyle yeniden trafiğe açıldı. Tahliye çalışmaları devam ediyor" dedi.

Kaya, ilçedeki hasar tespit çalışmalarının sabah başlayacağını belirtti.

Bu arada yaşanan sel baskınında düştüğü rögardan ağır yaralı olarak çıkarılan belediye işçisi Serdar Arslan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, rögara düşerek yaralanan ve Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan belediye işçisi Serdar Arslan'ın (35) durumuyla ilgili bilgi almak üzere hastaneye geldi.

Yaklaşık yarım saat hastanede kalan Karataş, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Arslan'ın yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığını bildirdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.