12 °C

Davutoğlu, muhalefetten randevu istedi

Başbakan Davutoğlu Meclis'teki tüm siyasi partilerin liderlerinden randevu talep etti.

Davutoğlu, muhalefetten randevu istedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun TBMM'de grubu bulunan tüm siyasi parti liderlerinden 30 Aralık'ta görüşmek için randevu talebinde bulunduğu bildirildi. 

Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun, 30 Aralık Çarşamba günü öncelikle bütçe, reformlar ve iç tüzük, özellikle de yeni anayasa konusunu değerlendirmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan randevu talep ettiği belirtildi.  

Görüşmelerin aynı günde yapılmasının planlandığı ancak henüz programın netlik kazanmadığı kaydedildi. Programlar netlik kazandığında kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.  

Başbakan Davutoğlu'nun gerek seçim öncesi gerekse seçim sonrasında 4 yılın iyi değerlendirilmesi konusunda açıklamalarda bulunduğu ve 7 Haziran'dan sonra da bütün siyasi partilere gittiği hatırlatıldı.  

Davutoğlu'nun, milletin temsilcileri milletvekillerinin yapacağı Anayasa'da, Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi aktörlerle görüşmek gerektiğini her defasında ifade ettiği ve bu doğrultuda 2016 yılına girmeden bu görüşmeleri gerçekleştirmek istediği vurgulandı.  

Kılıçdaroğlu ile 30 Aralık'ta bir araya gelecek  

Bu arada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun randevu talebine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olumlu yanıt verdiği bildirildi.  

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmenin, 30 Aralık Çarşamba günü yapılacağı öğrenildi.  

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.