18 °C

DEAŞ'lı 18 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında dün yapılan operasyonlarla DEAŞ'lı 18 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

DEAŞ'lı 18 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı Harekatı'nın 159. gününde terör örgütü DEAŞ'a ait 18 hedef havadan vuruldu, 18 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla, El Bab ve Bzagah bölgelerinde terör örgütü DEAŞ'a ait 18 hedefe düzenlenen hava harekatında 3 silah mevzisi, 4 kontrol noktası, 2 tünel ve barınma amaçlı kullanılan 9 bina imha edildi.

Harekat kapsamında gün içinde 18 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirildi.

Ayrıca muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri, 87 el yapımı patlayıcıyı imha etti. Harekatın başından bugüne çoğu tuzaklanmış 3 bin 431 patlayıcı ve 55 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

Koalisyon güçlerinin hava unsurları tarafından El Bab'da bulunan DEAŞ hedeflerine yönelik iki hava harekatında da terör örgütü mensuplarınca karargah olarak kullanılan bir bina ve tünel imha edildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap