8 °C

Demirtaş İZTO başkan adaylığından çekildi

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, bugün yapılacak yönetim kurulu seçimlerinde adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Demirtaş İZTO başkan adaylığından çekildi

İZMİR (DÜNYA)

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, bugün yapılacak yönetim kurulu seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

İzmir Ticaret Odası seçimlerinde 4 grubun ismi geçiyordu. Adaylığını ilk açıklayan Kemalpaşa Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Zeki Yöndem kendi komitesinden meclise girememiş ve adaylığını sürdürememişti. Ortak Akıl Grubu olarak komite seçimlerine giren listede kesinleşmemiş sonuçlara göre, mecliste yeterince üye temsili fırsatı kazanamadı. Son kalan iki aday İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener arasında geçmesi beklenen seçimler öncesi, seçime sayılı saatler kala flaş bir gelişme yaşandı. Demirtaş, adaylıktan çekildiğini dile getiren yazılı bir basın açıklamasını kamuoyuyla paylaştı.

Demirtaş’ın yaptığı yazılı basın açıklamasında yer alan ifadeler şöyle; “1992 yılından bu yana 26 yıl aralıksız Başkanlığını yaptığım Odamın, huzurlu bir çalışma dönemi geçirmesi için tüm görevlerimden ayrılarak veda ediyorum. Bugüne kadar desteğini eksik etmeyen Basın Mensuplarımıza, Yöneticilerine, Yönetim ve Meclislerde görev yapan Ticaret Odamız mensuplarına ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum.”

Özgener’den ilk açıklama geldi

Ekrem Demirtaş’ın adaylıktan çekilmesinin ardından başkan adayı Mahmut Özgener, son rakibinin de adaylıktan çekilmesiyle son dönemece geldiklerini ve heyecan verici bir sürecin sonlandığını söyledi.

Bugün yapılacak seçimlerin sonucunda ekip arkadaşlarıyla beraber İzmir Ticaret Odası’nın, İzmirli iş insanlarının ve İzmir halkının vereceği göreve başlayacaklarını vurgulayan Özgener, “Öncelikle geçmiş dönemlerde bu görevi sürdüren tüm başkanlarımıza, yönetici arkadaşlarımıza, meclis ve komitelerde görev yapan tüm dostlara İzmir Ticaret Odası ve İzmir’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Seçim süreci boyunca tüm açıklamalarımızda ortaya İzmirlileri de heyecanlandıran bir vizyon koyduğumuza inanıyorum. Tüm ülkenin, bölgenin ve dünyanın imrenerek baktığı bir İzmir, inanın çok zor bir hedef değil. Halkımızın, kurumlarımızın, kurduğumuz işlerin, yarattığımız markaların kalitesi bunu kanıtlıyor” ifadesini kullandı.

Artık İzmirlilerle beraber kollarımızı sıvamanın zamanının geldiğini dile getiren Özgener sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptığım ilk konuşmada ‘Çok kolay ama çok zor bir göreve’ talip olduğumu söylemiştim. Koyduğumuz vizyona ve hedeflere ulaşmak dünyanın başka bir yerinde olsa çok zor, ama yanımızda İzmir’in olduğunu bildiğimiz için aslında hemen hepsi çok kolay. İzmirlilerin bana ve arkadaşlarıma teslim edeceği bu kutsal göreve layık olmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağımızı kesin olarak bilmenizi istiyorum. Sahada dolaşırken şahsıma ve arkadaşlarıma ‘Değişim’ için desteğini esirgemeyen tüm İzmirlilere ve İzmir Ticaret Odası üyelerine bir kez daha teşekkür ediyor ve ‘Değişim zamanı geldi’ diyerek sizleri bir kez daha saygılarımla selamlıyorum.”

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.