13 °C

Didim'deki yangında 15 hektar zarar gördü

Yaklaşık 3,5 saat süren yangında 15 hektar alanın zarar gördüğü bildirildi

Didim'deki yangında 15 hektar zarar gördü

AYDIN - Aydın'ın Didim ilçesinde bu sabaha karşı çıkan ve yaklaşık 3,5 saatte kontrol altına alına yangında 15 hektar alanın zarar gördüğü belirtildi. 

Söke Orman İşletme Şefi Mustafa Kurşunluoğlu, yaptığı açıklamada, yangının tamamen kontrol altına alındığını, yangının çıkış sebebi ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. 

Kurşunluoğlu, "Yangın yaklaşık 3,5 saatte kontrol altına alındı. Şu ana kadar tahminen 15 hektar alan zarar gördü. Ancak ilçede son 3-4 gündür çıkan yangınlarla birlikte bölgede yanan alan yaklaşık 100 hektarı buluyor. Zarar tespit çalışmalarımız sürüyor" dedi. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve çevre ilçelerin itfaiye araçları, Aydın Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 5 arazöz, iş makineleri ve işçileriyle Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nden arazöz ve işçiler müdahale ederek kontrol altına alınan yangının çıkış nedeni ile ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.  

İlçede son 3 gün içinde Hisar Mahallesi Çamkoy ile Zırtlan Deliği mevkisinde çıkan yangınlarda toplam 100 hektar alan kül oldu. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.