28 °C

Diyarbakırspor maçı tatil edildi

Diyarbakırspor-Bursaspor maçı, taraftarların tribünlerden sahaya yoğun şekilde yabancı madde atmaları nedeniyle tatil edildi

Diyarbakırspor maçı tatil edildi
DİYARBAKIR - Diyarbakırspor-Bursaspor maçının tatil edildiği bildirildi.
Diyarbakırspor-Bursaspor maçının, taraftarların tribünlerden sahaya yoğun şekilde yabancı madde atmaları nedeniyle tatil edildiği bildirildi. Maçın tatil edilmesi üzerine Bursasporlu futbolcular yoğun güvenlik önlemi altında stattan ayrıldı.
Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve yetkililer hakemlerle görüştü.
Seyircilerin bir kısmı stadı terk etmeye başladı.
Stat çevresinde olaylar çıktı
Diyarbakırspor-Bursaspor maçının tatil edilmesinden sonra stat çevresinde olaylar çıktı.
Maçın tatil edilmesinin ardından bazı taraftarlar tribünlerden sahaya inmek istedi. Bunun üzerine polis, bu taraftarlara biber gazı ile müdahale etti.
Daha sonra seyircilerin stadı terk etmesi üzerine olaylar stat dışına taştı. Stat çevresindeki cadde ve sokaklarda taraftarların taşla saldırısına karşılık güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.
 
Diyarbakırspor Başkanı Sümer: Diyarbakırspor'un hakkını kimse yemeye kalkışmasın
Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, yaptığı açıklamada, maçın tatil edildiğini, maça verilen aradan 25 dakika sonra öğrendiğini belirterek, Bursaspor'un apar topar stattan çıkarılmasına da anlam veremediğini söyledi.
Diyarbakır'da Fenerbahçe ve Galatasaray maçında yaşanan olayların aynısının yaşandığını ifade eden Sümer, ''Diyarbakırspor'un hakkını kimse yemeye kalkışmasın. Karar yanlı bir karardır'' diye konuştu.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz da hakemin ''tatil'' kararını yanlış bulduğunu, Bursa'da oynanan maçta Diyarbakırspor takımının karşılaştığı ve yaşadığı olayların daha büyük olduğunu savundu.
Bursa'da çıkan olaylarda maçın tatil edilmediğini kaydeden Kılavuz, ''Bu tatil kararı kente olumsuz yansıyacaktır. Karar tatil olmamalıydı. Federasyonun bu kararla ilgili toplanıp yeni bir karar almasını umuyoruz. Maçın tatil edilmemesi gerekiyordu'' diye konuştu.
Diyarbakır Baro Başkanı Emin Aktar ise Bursa'da oynanan Bursaspor-Diyarbakırspor maçında Diyarbakırspor'a yönelik yabancı madde atılması olayına rağmen maçın tatil edilmediğini belirtti.
Diyarbakır'da hiçbir anons yapılmadan hakemlerin soyunma odasına gittiğini aktaran Aktar, şöyle konuştu:
''Hakemin amacı maçı 90 dakika oynatmak değildi. Hakemler, maçın oynanması için gereğini yapmadı. Aylardır bu maçla ilgili gerginlik vardı. Federasyon ne yazık ki bu maçın tansiyonunu düşürmek için gerekli duyarlılığı göstermedi. En adil karar, maçın tekrar edilmesidir. Diyarbakırspor'un hükmen yenik sayılması yanlış olur. Hakem yanlı bir karar verdi. Maçın tatil edilmesini gerektirecek kadar büyük olaylar yaşanmadı.''

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap