10 °C

Diyelim ki taraftar slogan attı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Beşiktaş'ın kombine kart satışında taraftara imzalttığı taahhütnamenin 5. maddesini eleştirdi.

Diyelim ki taraftar slogan attı...

İSTANBUL  - CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, yeni sezonda statlarda yasaklamalar olduğunu belirterek, "Diyelim ki taraftar slogan attı. Ne yapacaksınız sayın savcılar? Ben gideceğim, o gün oradan slogan atacağım. Hodri meydan size, gelin de dava açın bakalım" dedi.

Tekin, Akaretler'deki BJK Plaza'ya gelerek önce Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ı ziyaret etti. Ardından kombine bilet satın alan Tekin, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Tekin, yasakçı anlayışı protesto etmek için Beşiktaş Kulübü'ne geldiğini aktararak, Türkiye'de son dönemde birçok alanda yasaklamaların hayata geçtiğini belirtti. Tekin, aldığı kombine biletle kendisine verilen taahhütnamenin 5. maddesini gazetecilere göstererek, kartı sadece satın alan kişinin kullanabileceğini söyledi. Bunun bir engelleme olduğunu savunan Tekin, kredi kartını başkalarının kullanabilmesi mümkünken, kombine kartlarını aile fertleri gibi yakınların neden kullanamadığını sordu. Tekin, böyle bir şeyin kabul edilemeyeceğini anlatarak, "Bunun adı yasakçı bir anlayış değil mi? Altını da kılıflarla donatmışlar. Türkiye'de bütün şiddete hayır. Polis şiddeti dahil olmak üzere ki şiddet kullanıyorsa sonuna kadar lanetliyoruz. Şiddeti kim tasvip edebilir? Hayatımızın hangi alanında şiddet varsa, bunun karşısında dimdik hepimiz duralım" diye konuştu.

Tekin, mevcut durumun izahı olmadığını kaydederek, şunları söyledi:
"Diyelim ki taraftar slogan attı. Ne yapacaksınız sayın savcılar? Ben gideceğim, o gün oradan slogan atacağım. Hodri meydan size, gelin de dava açın bakalım. Bu bir başka şeyi de getirecektir. Kulüp başkanları bunun ne kadar farkında bilmiyorum. Kulüplerle taraftarları da karşı karşıya getirecektir. Sayın Başbakan'ın protesto edilmemesi için akla hayale gelebilecek ne yöntem varsa her şey kullanıldı. En son bu kalmıştı şimdi de bunu kullanıyorlar."

Vatandaşların reaksiyon gösterebileceği bütün alanlara aşama aşama yasak geldiğini söyleyen Tekin, yasakçı bir Türkiye'ye doğru gidildiğini aktardı. Tekin, başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın okulların açılmasıyla protestoların yeniden başlayacağına dair istihbarat olduğu söylemini değerlendirdi. Bu söylemin korkudan kaynaklı olduğunu ifade eden Tekin, mekanların insansızlaştırıldığını anlattı.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun CHP ile iligili sözlerini söyle karşılık verdi:

"Sayın Başkan kusuruma bakmasın. Anadolu'daki deyim gibi 'Eşeği dövemiyorsan, semerini döv.' Sayın Başkan'ın CHP ile ne alıp veremediği var? Hukuksuzluğu CHP mi yaptı ? Bütün bu olup bitenleri CHP mi yaptı ? CHP iktidarında mı polis CHP'yi denetliyordu ? Bu dinleme cihazları bizim elimizde miydi ? AKP'yi dövmenin bedeli çok ağır, Başbakan'ı eleştirmenin bedeli çok ağır.

Tekin, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in kendisi hakkında söylediği sözlere ise karşılık vermekten kaçındı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.