25 °C

DÜNYA'dan son 30 yılın ekonomi tarihi

Özel çalışma, 1980'den bu yana yaşanan dönüşüm sürecine ışık tutuyor

DÜNYA'dan son 30 yılın ekonomi tarihi

DÜNYA Gazetesi'nin 30. yılı dolayısıyla hazırlanan "DÜNYA'nın Tanıklığında Türkiye Ekonomisi; Dönüşümün 30 Yılı; 1980-2010" adlı çalışmanın gazete abonelerine dağıtımına yakında başlanacak.

Türkiye ekonomisinin dışa açılma döneminin başlangıcı ile DÜNYA Gazetesi'nin kuruluşunun aynı döneme denk gelmesi olgusundan hareketle hazırlanan 650 sayfalık özel çalışma, ekonomi ile birlikte toplum hayatında 1980'den bu yana yaşanan dönüşüm sürecine ışık tutuyor.

Kuşe kağıda renkli basılan çalışma, 1980-2010 arası dönemde Türkiye'deki ekonomik gelişmeleri ayrıntılı kronoloji ile destekleyerek inceliyor, dönemlere damgasını vuran ya da iz bırakan olayları, kişileri, kurumları, olguları analizlerle ve zengin görsel içeriği ile aktarıyor.

Çalışmada, dünyada gelişen olaylara, ekonomiye ve iş dünyasına yön veren yeni kavramlara, iş yapma biçimlerine, trendlere de yer veriliyor. Özel çalışmada, son 30 yılda temel sektörlerdeki gelişmeler ile birlikte öne çıkan üretim merkezleri de ayrıntılı olarak inceleniyor.

DÜNYA'nın Tanıklığında Türkiye Ekonomisi, içeriği ve sistematiği itibarıyla alanındaki ilk ve tek çalışma olması açısından temel bir başvuru kaynağı niteliğini taşıyor.

Çalışma, DÜNYA Gazetesi'nin 30. yıl armağanı olarak nisan ayında abonelere ulaştırılacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap