6 °C

El Bab'da yaralanan asker şehit düştü

Geçtiğimiz hafta El Bab'da düzenlenen saldırıda yaralanan bir asker, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırıda şehit olan asker sayısı 17'ye yükseldi.

El Bab'da yaralanan asker şehit düştü

Terör örgütü DEAŞ'ın, geçtiğimiz hafta El Bab'da gerçekleştirdiği saldırıda 16 asker şehit olmuş, 34 asker yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan bir asker, tedavi gördüğü Gaziantep'te kurtarılamayarak şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Türkiye sınırının terör örgütü ve terör unsurlarından temizlenmesi için 24 Ağustos günü başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan birliklerden Tatvan 10'uncu Komando Alayı'nda görevli bir sözleşmeli er, geçen hafta El Bab'da, DEAŞ'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda ağır yaralandı.

Saldırının ardından önce sınır hattına, ardından ise helikopter ile Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan asker, sabaha karşı tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini kaybederek şehit oldu.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 38'inci şehidi olan askerin, otopsi işlemlerinin yapılması için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TSK: Bab'da en az 30 sivil öldüTSK: El Bab'da en az 30 sivil öldü

 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap