11 °C

Erdoğan: 5 tane keçi teslim edin, kaybeder gelirler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Türel kaldığı yerden başladı. İnanın bunlara 5 tane keçi teslim edin, kaybeder gelirler, bu binayı kaybettikleri gibi. Allah'tan ki erken dönüş oldu da nerede kaybolduğu belliydi ele alındı, yapıldı." dedi.

Erdoğan: 5 tane keçi teslim edin, kaybeder gelirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Türel kaldığı yerden başladı. İnanın bunlara 5 tane keçi teslim edin, kaybeder gelirler, bu binayı kaybettikleri gibi. Allah'tan ki erken dönüş oldu da nerede kaybolduğu belliydi ele alındı, yapıldı." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet binasının açılış törenindeki konuşmasına, başlamadan vatandaşların "Dik dur eğilme" şeklindeki sloganları üzerine, "Ondan hiç endişeniz olmasın. Hep söylüyorum, kimsenin karşısında eğilmedik biz sadece Rabbimizin karşısında rükuda eğiliriz, secdede eğiliriz." karşılığını verdi.

Belediye binasının maliyetinin 70 milyon lira olduğunu belirten Erdoğan, "Burada bir şeyi görmek lazım. Sayın Türel başlattığı bu inşaatı kendisinden sonra hangi zihniyete devretmek durumunda kalmıştı? Daha sonra Antalyalı tekrar Sayın Türel'e döndü ve yola devam ettik. Aslında bu, Türkiye genelindeki hizmet anlayışının ne olduğunu ortaya koyuyor. Bunlar çıkıyor ortaya 'şöyledir böyledir' diyor. Sizi biz eserlerinizle görüyoruz." ifadelerini kullandı.

"Ben oraya gitmeyeceğim' dedi, ondan sonra da kuzu kuzu geldi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 14 yılda neler yapıldığını Seyhan Caddesi'nde düzenlenecek toplu açılış töreninde anlatacağını bildirdi.

Antalya'da böyle bir hizmet binasının bulunmamasının düşünülemez olduğunu anlatan Erdoğan, "Sayın Türel kaldığı yerden başladı, demirlerin korozyona uğradığını söyledi. İnanın bunlara 5 tane keçi teslim edin, kaybeder gelirler, bu binayı kaybettikleri gibi. Allah'tan ki erken dönüş oldu da nerede kaybolduğu belliydi ele alındı, yapıldı." dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne yönelik eleştirileri de hatırlatarak, "Demedik laf bırakmadılar, gitmedik mahkemeleri kalmadı. Gittiler döndüler, gittiler döndüler. Malum zat 'ben oraya gitmeyeceğim' dedi, ondan sonra da kuzu kuzu geldi. Çünkü ben geleceklerini biliyordum, hiçbir zaman bunların sözleri geçerli değildir." diye konuştu.

"Gençlerimizi bu yarışın içinde görmek istiyoruz"

Törene katılan gençlere de seslenen Erdoğan, "Size parlamentonun yolunu kapayanlar var, kapamak isteyenler var. 'Çoluk çocuğa mı bırakacağız?' diyor. Kızıyla, erkeğiyle biz gençliğimize güveniyoruz. Seçme yaşı 18, evlenme yaşı 18, cezai süreç 18. Bunların hepsine 'evet' diyorsun ama seçilme yaşı olunca '18' olmaz. 25'e kadar bütün gençlerimizi bu yarışın içinde görmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dinamik, genç ve güçlü bir parlamentonun olması gerektiğini vurgulayarak, gençlerin son 23 günü çok iyi değerlendirmeleri, söylenenlerin yalan olduğunu anlatmaları çağrısında bulundu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.