7 °C

Erdoğan: AB'den 12 aylık takvim aldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Zirvesi için gittiği Brüksel'de Avrupa Birliği yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptığını söyledi. Erdoğan, AB yetkililerinin Türkiye'ye yönelik çalışmalar yaptığını ve 12 aylık bir takvimin kendisine sunulduğunu belirtti.

Erdoğan: AB'den 12 aylık takvim aldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Zirvesi için gittiği Brüksel'den dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Avrupa Birliği yetkilileriyle, ilişkilere ivme kazandırılması konusunda önemli görüşmeler yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı, "Avrupa Birliği'nden 12 aylık bir takvim aldık" dedi. Cumhurbaşkanı, Brüksel'e hareketinden önce havaalanında FETÖ'nün siyasi ayağı konusundaki sözlerinin muhatabının MHP lideri Bahçeli değil, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı görüşmeyi de değerlendirdi, "PKK ve FETÖ'ye yönelik koruyucu yaklaşımdan vazgeçilmesini istedik, kendilerinden tatmin edici izahat alamadık" dedi.

Erdoğan, "Onlar terör örgütü propagandası yapma suçlamasıyla tutuklanan Die Welt gazetesi Türkiye Muhabiri Deniz Yücel'e kafayı takmış durumda. Ben de ‘sizde çok Deniz var, size bunların dosyalarını verdim" dedim" diye konuştu. Cumhurbaşkanı İncirlik'i ziyaret izni isteyen Merkel'e; "Kim gelecekse, isim listesini gönderin, isimler uygunsa olabilir" dediğini belirti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.