Erdoğan danslı protestoya tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini dans ederek protesto eden, aralarında CHP'li Aylin Nazlıaka'nın da bulunduğu kişileri eleştirdi: Bu ne biçim iştir ya, sen biliyorsan bir Fatiha oku. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor...

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Müteahhitler Birliği Ödül Töreni’nde konuşma yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'de vahşi bir şekilde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'a bir kez daha Allah'tan rahmet diledi ve davanın en yakın takipçilerinden birisi olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Çalışan, koşturan, terleyen bir Cumhurbaşkanı olacağım) dediğim zaman birileri buna karşı çıkıyor. Oturarak başarı sağlanabilir mi Elbette çalışacağız, elbette koşturacağız, elbette terleyeceğiz. Oturdukları yerden siyaset yapmaya, oturdukları yerden muhalefet yapmaya alışmış olanlar, bizim tavrımızı yargılıyorlar. Halbuki asıl eleştirilmesi, asıl garip karşılanması gereken onların durumu. Proje desen, proje yok. Vizyon desen, vizyon yok. Hayal desen, o bile yok. Çalışma, gayret zaten hiç yok. O zaman bu millet sana niye ülkeyi teslim etsin, niye geleceğini emanet etsin.
Bizden geri olanlara bakmayacağız, bizden ileri olanlara bakmaya çalışacağız, olanlara ulaşmaya çalışacağız. Biz gittiğimiz ülkelere sadece diplomatik temaslar için gitmiyoruz. Biz gittiğimiz yerlerdeki insanları dostlarımız olarak görüyoruz. 

Davos'ta 'one minute' dediysek bundan dolayı dedik. Sadece İsrail'e değil, dünyadaki tüm mazlumlara sahip çıkma adına bunu yaptık. Amerika'da evlerinin içinde alçakça katledilen Suriye Türkmeni kardeşlerimiz için Sayın Obama'ya neredesin başkan derken, aslında tüm dünyanın vicdanına sesleniyorduk, derdimiz buydu.

Danslı Özgecan protestosuna sert tepki

Otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar. Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir ya. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir.

'Özgecan davasının en yakın takipçisi olacağım'

Ölüm karşısında, acı karşısında dans etmek nedir bizim kültürümüzde? Belli. Ateş düştüğü yakar... Özgecan kızımıza bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet, acılı ailesine, sevenlerine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Bu alçaklığın, bu canice, bu vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar. İnşallah hak ettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım, şu anda da zaten takip ediyorum.

Kadını zayıf görerek, kadını korunmamız görerek, kadını aciz görerek ona şiddet uygulayan her kim olursa olsun alçaktır, zavallıdır. Kadına şiddet uygulamak, Allah'ın emanetine ihanet etmektir.

32112.jpg

  *CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, Özgecan Aslan protestolarında bir grupla gerçekleştirdiği dans sosyal medyada da büyük tepki çekti.

Bu konularda ilginizi çekebilir