11 °C

Erdoğan ile Putin görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin telefonda Halep'te yaşananları görüştü.

Erdoğan ile Putin görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşmede, Halep'te yaşananların ele alındığı vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Halep'te yaşanan olayların ele alındığı görüşmede, ikili ilişkilere de değinildi.

Görüşmede, önceki gün akşam sağlanan kısmi ateşkes mutabakatının tam olarak hayata geçirilmesi, mutabakata yönelik ihlallerin engellenmesi gerektiği vurgulandı. Güvenli koridorlar aracılığıyla sivillerin ve muhalefetin tahliye işleminin bir an önce başlaması için ortak çaba harcanması kararı da teyit edildi.

Erdoğan'ın, Putin'e, gerekli güvenli koridorların açılmasının akabinde, Türkiye olarak geçici barınma ve insani yardımlar konusunda her türlü tedbiri almaya hazır olduklarını belirttiği de kaydedildi.

Görüşmede, başta Başbakan Binali Yıldırım'ın Moskova ziyareti olmak üzere, ikili ilişkileri normalleştirmeye yönelik adımlara, enerji sektörü başta olmak üzere tüm alanlarda işbirliğini güçlendirmeye yönelik çalışmalara da değinildi.

Moskova ve Ankara çözümde anlaştıMoskova ve Ankara çözümde anlaştı

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap