9 °C

Erdoğan: Türkiye'de güçlü bir muhalefeti göremedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'ndaki İstanbul Ticaret Odası ödül töreninde yaptığı konuşmada, bazı siyası partilerin, eski model popülist siyaset yöntemleriyle öne çıkmaya çalıştığını üzüntüyle gördüğünü söyledi

Erdoğan: Türkiye'de güçlü bir muhalefeti göremedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'ndaki İstanbul Ticaret Odası ödül töreninde yaptığı konuşmada, bazı siyası partilerin, eski model popülist siyaset yöntemleriyle öne çıkmaya çalıştığını üzüntüyle gördüğünü söyledi.

Türkiye'nin popülizmden çok çektiğini ifade eden Erdoğan, "Öyle ki 'Bir veren ben 5 veririm', 'İki anahtar veririm', 'İki konut dairesi veririm.' Bunların hepsini gördük. Milletimize kaşıkla verip kepçeyle geri alan siyaset anlayışının Türkiye'ye faturası çok ağır oldu" dedi.

"Türkiye'de güçlü bir muhalefeti göremedik"

Erdoğan, siyasi hayatında, karşısında daima güçlü bir muhalefet görmek istediğini konuşmalarında ifade ettiğini belirterek, "Zira, demokrasi güçlü bir muhalefetle güçlenir, güç bulur ama maalesef Türkiye'de güçlü bir muhalefeti göremedik" diye konuştu.

"Muhalefet koalisyon hesabında"

Erdoğan, gündeminde yeni anayasa ve beraberinde başkanlık sistemi bulunduğunu bildirdi.

Türkiye'nin rotasını 1990'lı yıllara çevirmek isteyen bir muhalefet anlayışı olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bakınız ben '2023' diyorum bunun için 'başkanlık sistemi' diyorum. Muhalefet partileri, Türkiye'yi yeniden koalisyon dönemlerine döndürmenin hesabını yapıyor. Benim gündemimde, yeni anayasa ve onunla birlikte de başkanlık sistemi var. Türkiye'nin rotasını 1990'lara çevirmek isteyen bir muhalefetle karşı karşıyayız. 'Eski Türkiye daha iyiydi' diyebilecek kadar kontrolü kaybetmiş durumdalar. Yeni Türkiye'nin karşısına alternatif olarak eski Türkiye'yi koyan bir anlayışla, 7 Haziran'da Türkiye seçime gidiyor."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.