8 °C

Eroğlu: Erken yerel seçim AK Parti'nin gündeminde yok

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken yerel seçim çağrısı ile ilgili olarak, erken seçimin AK Parti'nin gündeminde olmadığını söyledi.

Eroğlu: Erken yerel seçim AK Parti'nin gündeminde yok

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu “Erken seçim AK Parti'nin gündeminde yok. Cumhurbaşkanımız şu kararı aldı.Seçimleri zamanında yapacağız. Erken seçim ülke için kayıptır kardeşim” dedi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ü ziyaret eden Bakan Eroğlu, kente yapılan yatırımlarla ilgili basın toplantısı düzenledi.Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken yerel seçim çağrısına ilişkin sorusu üzerine Eroğlu, şöyle konuştu:
"AK Parti'nin gündeminde yok. Cumhurbaşkanımız şu kararı aldı: 'Seçimleri erkene almak büyük bir yanlıştır. Seçimleri zamanında yapacağız. Biz seçimleri zamanında yapacağız.' Erken seçim ülke için kayıptır kardeşim. Geçmişte 45 günlük hükümetler var. 1,5-2 yılda durmadan seçim seçim. Neticede seçim yılları, kayıp yıllardır. Yatırımlar ona göre bekliyor, bürokrasi bekliyor, 'seçimler ne olacak' diye. Partimizin anlayışı seçimler artık bundan böyle zamanında yapılacak. Sayın Kılıçdaroğlu kendisini gündeme taşımak için yapıyor. Bütün seçimlerde yenildi. Avrupa'da bir genel başkan olsa şapkasını alıp çeker gider. Neden bahsediyorsun sen? Kazanacak şansın da imkanın da yok. Partin zaten parçalanmak üzere. Git gide tabanı da kayıyor. CHP'li sade vatandaşlara diyorum ki artık modası geçmiş bir CHP. Atatürk'ün partisi olmaktan çıkmış bu partiyi terk edin. Milli manevi değerlere, vatana, millete bağlı tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diyen AK Parti'ye doğru kayın diyorum."

Eroğlu, AK Parti'nin birlik ve beraberliğin teminatı olduğunu dile getirerek, "AK Parti seçime her zaman hazırdır ama prensip olarak zamanında yapılmasını istiyoruz. Gündemde tutmak için bir manevradır. Aslında kendisi de buna inanmıyor. Biz her zaman seçime hazırız. AK Parti, bütün seçimleri gümbür gümbür kazandı, yine de kazanacaktır." ifadelerini kullandı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.