9 °C

Erotik CD yüzünden huzurevinde tutuklandı

Bursa'da, huzurevinde barınan kişi, oğlu ve iki arkadaşının, mahkemece verilen para cezasını ödememesi nedeniyle suç unsuru dükkan kendisi adına tescilli olduğu için tutuklandı.

Erotik CD yüzünden huzurevinde tutuklandı

BURSA  - Bursa'da bir huzurevinde barınan 66 yaşındaki kişi, oğlu ve iki arkadaşı, okullar çevresinde erotik içerikli CD ve DVD sattığı iddiasıyla verilen para cezasını ödemeyince dükkanın kendisine ait olması yüzünden 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık iki yıl önce, merkez Osmangazi ilçesinde bazı ilkokul ve ortaokulların çevresindeki bir iş yerinde erotik içerikli CD ve DVD satıldığı bilgisine ulaştı.
Ekipler, Ortabağlar Mahallesi'ndeki bu iş yerine düzenledikleri operasyonda, 3 bin pornografik CD ve DVD ele geçirdi. Dükkanda bulunan Ömer B. ile iki arkadaşı gözaltına alındı.
Adliyeye sevk edilen ve tutuksuz yargılanmalarına karar verilen bu kişilere, mahkemece 7 bin 600 lira ceza verildi.
Aradan geçen yaklaşık iki yılda paranın ödenmemesi nedeniyle yapılan araştırmada, dükkanın, daha önce Ömer B. tarafından babası Selahattin B. (66) adına tescil ettirildiği belirlendi. Bunun üzerine, Bursa 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi, Selahattin B. hakkında yakalama kararı çıkardı.
Selahattin B'nin, huzurevinde barındığını öğrenen polis ekipleri, buraya gitti. Rahatsızlığından dolayı yürüme güçlüğü çeken Selahattin B, bir polis memuru tarafından sırtına alınarak araca bindirildi ve adliyeye götürüldü.
Mahkeme tarafından söz konusu para cezasına karşılık gelen 11 ay hapis cezası verilen Selahattin B, cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap