4 °C

Feyzioğlu, bu soruya çok kızdı!

TBB Başkanı Feyzioğlu, üç fidanı asmak için toplanan imzalardan biri Murat Feyzioğlu'dur. Özür dileyecek misiniz?" sorusuna, ''Bir insanı ailesiyle yargılamak faşistliktir" diyerek tepki gösterdi

Feyzioğlu, bu soruya çok kızdı!

LÜLEBURGAZ - Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Üç fidanı asmak için toplanan imzalar ve CHP tarafından verilen 28 imzadan biri de Murat Feyzioğlu'dur. Bunun için özür dileyecek misiniz?" sorusuna sinirlendi. Feyzioğlu soruyu ''Bir insanı ailesiyle yargılamak faşistliktir. Sen faşistsin'' diyerek yanıtladı.

Lüleburgaz ilçesinde, Aşkiye Neşet Çal Salonu'nda düzenlenen "demokrasi" konulu konferansta konuşan Feyzioğlu, Türkiye'de vatandaşların en az yüzde 80'inin, değişmez önder olarak Mustafa Kemal Atatürk'ü gördüğünü söyledi.

Feyzioğlu, "Türkiye'de liberal olmayan bir demokrasi modeli uygulanıyor. Liberal olmayan demokrasi örneği, kişi hak ve özgürlüklerinin kısıtlandığı, her sorunda sandığın işaret edildiği bir modeldir. Sandık da kişi hak ve özgürlükleri kısıtlama yetkisini iktidara veriyor" diye konuştu.

"Üç fidanı asmak için..."

Konferansı izleyenlerden biri, konuşmasının ardından Feyzioğlu'na, "Üç fidanı asmak için toplanan imzalar ve CHP tarafından verilen 28 imzadan biri de Murat Feyzioğlu'dur. Bunun için özür dileyecek misiniz?" diye sordu.

"Sen faşistsin"

Bu kişiye tepki gösteren Feyzioğlu, "Saçmalamak için mi çıktın buraya. Haydi oradan sen de. Hiç kimseyle özür dileyecek bir şeyim yok benim. Buraya kendi ismimle geldim. Hiç kimsenin adıyla gelmedim buraya. Ayıptır şu yaptığınız. Bir insanı ailesiyle yargılamak faşistliktir. Sen faşistsin" ifadesini kullandı.

Feyzioğlu, konferans sonrası vatandaşlarla sohbet etti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.