17 °C

Fırıncılar Şampiyonası’na başvurular uzatıldı

‘Dünya Fırıncılar Şampiyonası’nın Türkiye ayağında başvuru süresi Türk fırıncıların yoğun ilgisi nedeniyle 30 Eylül’den 15 Ekim'e uzatıldı

Fırıncılar Şampiyonası’na başvurular uzatıldı

İSTANBUL - Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve fırıncılık sektörünün dünyadaki en prestijli yarışması Fırıncılık Dünya Şampiyonası’nda yarışacak ülke takımlarının belirlendiği ‘Louis Lesaffre Cup’a başvuru süreci 30 Eylül’den 15 Ekim 2014 tarihine kadar uzatıldı.

Dünya maya devi Lesaffre’nin Türkiye’deki şirketi Özmaya’nın ana sponsorluğunu üstlendiği ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun resmi olarak desteklediği yarışmaya Türkiye’den de beklenenin üzerinde ilgi gösterildi. İlk aşamada İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da yapılacak elemelerin sonrasında şampiyonada yarışacak Türk Fırıncılar Milli Takımı belirlenecek

Türkiye ayağında başvuru süreci, fırıncılardan gelen yoğun ilgiyle 15 gün uzatıldı

Dünyanın en iyi fırıncılarının birbirleriyle kıyasıya rekabet ettiği ve bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Louis Lesaffre Cup’ın Türkiye ayağında başvuru süreci, fırıncılardan gelen yoğun ilgiyle 30 Eylül tarihinden 15 Ekim 2014 tarihine uzatıldı. Türkiye’de Özmaya şirketi ile faaliyet gösteren dünya maya devi Lesaffre’nin, ulusal ve uluslararası seçmelerle dünyanın en iyi fırıncılarını belirleyerek fırıncılık sektörünün dünyadaki en prestijli ve önemli yarışması Bakery World Cup’a (Fırıncılık Dünya Şampiyonası’na) hazırladığı yarışma kapsamında, Türkiye için ilk aşamada İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da yapılacak elemelerle ‘Türkiye Fırıncılar Milli Takımı’ belirlenecek. Özmaya’nın ana sponsorluğu ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun resmi desteğiyle düzenlenen yarışma kapsamında tüm Türkiye’den adayların www.ozmaya.com.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. 

Hünerli usta ve şefler de katılabilecek

Başvurular, İstanbul, Adana, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek bölgesel elemelere davet edilecek yarışmacıları belirleyecek. Kasım ayında bu 4 ilde gerçekleştirilecek bölgesel seçim sürecinin ardından ise Kasım sonunda İstanbul’da yer alan ‘Baking Center’da yarışmanın son ayağı yapılacak ve yarışmanın 3 kategorisinin birincileri ‘Türkiye Milli Fırıncılar Takımı’nı oluşturacak.   

Yarışma, hamurişlerinden gastronomiye farklı kategorilerde gerçekleşeceği için fırıncılar kadar hünerine güvenen tüm unlu mamül şeflerinin ve ustalarının da başvurusuna açık… ‘Baget ve dünya ekmeği’, ‘Viennese hamurişleri ve özel ekmekler’ ve ‘Sanatsal parça’ olmak üzere 3 kategoriden oluşan yarışmada, takımı oluşturan her bir takım üyesi, bir kategori için yarışacak.