10 °C

Flo Rida, 7 Eylül’de İstanbul'da sahne alacak

Flo Rida, 7 Eylül’de İstanbul'da sahne alacak

 

İSTANBUL - "Amerika'nın son dönemdeki en başarılı rap sanatçısı" olarak gösterilen Flo Rida, Türkiye Jokey Kulübü'nün ev sahipliğinde 7 Eylül'de Veliefendi Hipodromu'nda sahne alacak.

Türkiye Jokey Kulübü'nün yazılı açıklamasına göre, şarkıcı, her yıl düzenlenen "Uluslararası Yarış Festivali" kapsamında, Veliefendi Hipodrom'unda konser verecek.

Açıklamada, Flo Rida'nın seyahati öncesi Türkiye'ye ilişkin görüşleri yer aldı. Türkiye'nin son dönemde turizm ve ekonomik anlamda dikkati çeken ülkelerden biri olduğunu belirten Flo Rida, şöyle devam etti:

"İstanbul, dünyanın en büyük şehirlerinden biri ve tıpkı benim yaşadığım şehir gibi kültürlerin kaynaşma noktası. Bu yüzden İstanbul'u görmeyi çok istiyorum. Aslında daha önce bir seyahat planım vardı ama bugüne kadar hayata geçirememiştim. Türkiye Jokey Kulübü'nden konser daveti alınca bu süreç hızlandı. İstanbul'da sahneye çıkacak olmaktan onur duyuyorum. Türkiye, gelişen bir ülke olmasına rağmen dünyanın en büyük ekonomilerinden biri. Ayrıca İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'nın en güçlü ev sahibi adaylarından biri olduğunu duymuştum. Son dönemde dünyanın gözü kesinlikle Türkiye'nin üzerinde."

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de hayran kitlesine sahip olduğunu ve zaman zaman Twitter sayesinde iletişim kurduğunu anlatan Flo Rida, ilk kez bir hipodromda konser vereceği için heyecanlı olduğunu ifade etti.

Flo Rida, müzisyen bir ailede yetiştiğini anlatarak, "Babam müzisyendi ve küçüklüğümden beri kendimi müzikle ifade etmem konusunda hep teşvik etti. Üstelik 7 tane kız kardeşim var ve hepsi kilise müziği yapan bir grup kurmuştu. Müzik anlamında etkilendiğim ilk kişiler kız kardeşlerimdi diyebilirim" ifadelerini kullandı.

Türkiye Jokey Kulübü'nün ev sahipliğinde, 7 Eylül akşamı Veliefendi Hipodromu'nda sahne alacak Flo Rida'yı yaklaşık 30 bin kişinin izlemesi bekleniyor. "Uluslararası Yarış Festivali" kapsamında gerçekleştirilecek konser, ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.